Xiaomi nám odhalilo špičkovou OLED TV. Je tenčí než váš mobil

xiaomi tv oled

Ke konci loňského roku představilo Xiaomi dvojici nových řad televizorů, které byly však k dostání pouze v Číně. Nyní je firma odhalila také na svém stánku na MWC v Barceloně, kde jsme i je mohli prohlédnout.

Xiaomi TV Master OLED 77″ je špičkový televizor, jehož tloušťka činí pouhých 8,2 mm. Je tedy tenčí, než řada Androidích telefonů, což můžeme potvrdit, jelikož jsme ji viděli na živo. Samozřejmostí je 4K panel s OLED technologií a podporou standardů jako je HDR10+ a Dolby Vision IQ. Ve špičce se dokáže navíc rozzářit až na 1 000 nitů. To je na poměry televizí s OLED opravdu vysoká hodnota a přestože jsme měli možnost ji omrknout jen na pár minut můžeme potvrdit, že kvalita obrazu je opravdu špičková.

Čínská firma nezapomněla ani na podporu technologie UWB, kterou disponují prémiové telefony. Zvukovou stránku pak obstarávají 70W reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Výkon je pak průměrný. Čtyřjádrový MediaTek v kombinaci s 8 GB RAM a 64GB úložištěm extra neuchvátí. V Číně se tento televizor prodává v přepočtu za necelých 70 000 korun. Evropská cena nám bohužel sdělena nebyla, stejně tak není jasné, zda se bude dovážet ve velkém.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si prémiový televizor od Xiaomi?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)