Zájem o telefon Pixel XL je značný: 128GB verze se vyprodala za 2 dny

telefon_pixel_xl_ico

V úterý 4. října večer představil Google v San Franciscu své novinky: telefony Pixel a Pixel XL (informovali jsme ve článku Google Pixel telefony oficiálně. Neomezené fotografie, virtuální realita a jiné vychytávky). Prakticky hned po oficiální prezentaci byly zahájeny předobjednávky. Zařízení jsou dodávána ve třech barevných provedeních: bílém, černém a modrém (poslední je dostupné jen v USA). Kromě toho je na výběr ze dvou velikostí interní paměti: 32 GB a 128 GB. Modré varianty, které vyhledávací gigant označuje jako limitovanou edici, byly vyprodány v takřka rekordním čase. V noci na pátek “zmizel” z důvodu vyprodání z Google Store také telefon Pixel XL ve 128GB verzi.

Telefon Pixel XL ve 128GB verzi je vyprodán Telefon Pixel XL ve 128GB verzi je vyprodán

Telefon Pixel XL nemusí ve 32GB verzi stačit každému

Případní zájemci si tak musí buď počkat, než budou doplněny skladové zásoby, nebo se smířit s verzí se 32 GB interní paměti. Právě zde se ukazuje jeden z nedostatků nových Pixelů, spočívající v absenci podpory paměťových karet. V případě, že by “velký G” slot na microSD poskytl, mohli by si zákazníci nainstalovat úložiště dle svých potřeb. Ve spojení s možností připojení paměťové karty coby interního úložiště, která je dostupná od Androidu 6.0 Marshmallow, by tak velikost určená výrobcem nebyla limitujícím faktorem. 128 GB je provozuschopné množství místa a pro mnohé je to víc než dost. Ale vždy je příjemné mít k dispozici rezervu do budoucna, což může být důvod, proč část zákazníků bude pravděpodobně hledat jinde.

Pokud máte rádi dostatek úložiště, jsou 128GB verze Pixelu jedinou možností. Samozřejmě je tu inteligentní zálohování, které dokáže uložit všechna zachycená videa a fotografie do cloudu v původním rozlišení bez jakéhokoli ovlivnění kvality nebo komprese. To ale nepomůže, pokud stahujete aplikace nebo hry o velikostech několika gigabajtů. Telefon Pixel XL s operačním systémem Android 7.1 Nougat a kompletní softwarovou výbavou s Asistentem a dalšími exkluzivními aplikacemi může se 32 GB působit poněkud stísněně. Z formátované kapacity 29,7 GB si totiž ukousne 5,39 GB operační systém a dalších asi 1,22 GB aktualizace předinstalovaných aplikací. Reálně tak zákazníkovi v případě varianty s menším úložištěm zbývá kolem 23 GB prostoru.

Vyprodání většího z obou zařízení potvrzuje očekávaný zájem o telefony vyrobené pod vlajkou Google. Podle prvních odhadů půjdou prodeje do milionů, takže to vypadá, že se nové modely i přes vyšší cenovky budou prodávat jako na běžícím pásu.

Kdyby byl telefon Pixel XL dostupný na našem trhu v obou variantách úložiště, kterou byste si zvolili: 32GB, nebo 128GB? Hrála by při vašem rozhodování roli (ne)podpora paměťových karet?

Zdroje: phandroid.com, phonearena.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)