Jak vytvořit životopis na mobilu? Zdarma během 5 minut

Životopis - mobil - jak vytvořit

Ačkoliv bychom neměli nechávat tvorbu životopisu na poslední chvíli, často se tak děje. I ve svém okolí jsem zažil, že člověk poslal zastaralý životopis, v němž mu chyběly zásadní informace, které maximálně vypsal do e-mailu. Životopis je vizitka uchazeče o práci, a pokud neposíláme motivační dopis, je v podstatě jediným kritériem, podle něhož se zaměstnavatel může rozhodnout. Pokud jste třeba o CV přišli nebo chcete odpovědět na cestách, můžete si vytvořit životopis na mobilu.

S tvorbou životopisu na telefonu pomůže MS Word

Asi nejjednodušší je vytvořit CV ve Wordu, který je ke stažení zdarma z Google Play. V množství šablon si můžete vybrat základní, s tučným textem nebo s průvodním dopisem. Jsou to opravdu lite verze, ale svému účelu poslouží. Kolonky další jméno, vzdělání a zaměstnání jsou přednastaveny a stačí je pouze doplnit. Pokud by vám nějaké info chybělo, stačí ho dopsat. Upravovat můžete samozřejmě styl psaní, nastavovat podnadpisy nebo měnit barvu písma.

Ano, možnosti jsou tu poměrně omezené a v podstatě musíte psát z hlavy. Žádné přednastavené vyplňování, žádné strukturování nebo nápověda, co do životopisu zahrnout. Na druhou stranu si lze tímto způsobem vytvořit životopis na mobilu úplně zdarma. Asi jako jediná aplikace nechce platit a nezobrazuje reklamy, obsah si pak můžete snadno synchronizovat s počítačem přes DropBox, OneDrive apod.

Microsoft Word: Edit Documents
Microsoft Word: Edit Documents

Vytvořte si CV na mobilu s appkou Resume Builder

Opravdu spoustu možností nabízí aplikace Resume Builder App Free maker CV templates 2019, která je sice v aj, ale všemu jde poměrně snadno rozumět. Výsledek pak zobrazuje bez problémů i české znaky, můžete proto psát s diakritikou. Co se týče šablon, máte jich na výběr 42 + můžete u každé ještě pozměnit barevné schéma. Hotový životopis si během pár vteřin stáhnete do telefonu a můžete ho rozesílat zaměstnavatelům.

Pokud mezitím budete chtít přidat nějaké info, lze ho zpětně snadno upravit a znovu vygenerovat, všechny údaje zůstávají v aplikaci uložené. Na rozdíl od jiných nemusíte nic platit a nenarazil jsem ani na prémiové funkce. Resume Builder tak žije ze zobrazování reklam, s nimiž hned na začátku souhlasíte. Není jich mnoho a objevují se opravdu pomálu v podobě oken přes celou obrazovku. Stačí je po 3 vteřinách vykřížkovat a můžete dále tvořit životopis na mobilu. Aby potom nezůstaly nadpisy v angličtině, stačí je v menu přejmenovat.

Resume Builder App, CV maker
Resume Builder App, CV maker

Záměrně zmiňuji pouze tyhle aplikaci, protože mi z dostupných na Google Play přijdou pro uživatele nejlepší. Nemusíte za ně platit a ve Wordu se ani nezobrazují reklamy. Druhá má potom nespočet možností, jak si upravit šablonu, styl sdělení, rozvržení prvků, informací aj. Dostupné vzory jsou pak děleny na profesionální a moderní, za žádný z nich platit nemusíte.

Tvořili jste někdy životopis na  mobilu?

Zdroj: Vlastní

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (4)