Kupte si “zdarma” akcie Applu, Fordu i dalších přímo z mobilu. Revolut spouští “malou” burzu

Revolut akcie - obchodování - mobil

Revolut dělá finanční produkty dostupnější, a nově k nim přidává také možnost obchodování na burze. Pro vybrané zákazníky navíc zcela zdarma, pro zbytek pak za minimální poplatky. Uživatelé si tak budou moci koupit třeba akcie Applu, Fordu, General Electric (GE), Thor Industries atd. a zhodnotit tak své peníze “podle představ”. To je ostatně jeden z důvodů, proč se Revolut vydal tímto směre.

Akcie mají své (ne)výhody

Investovat do akcií má své kladné i stinné stránky. V případě, že se podniku daří, můžou se vám peníze hezky zhodnotit; v opačném případě zase o všechny velmi rychle přijít.

Kdo a jak může akcie přes Revolut obchodovat?

Revolut umožňuje obchodovat akcie postupně. V první řadě ji dostanou zákazníci s kartou Metal, kterým nebudou strhávány žádné poplatky. Během několika týdnů pak bude služba zpřístupněna také ostatním tarifům, tedy Standard a Premium.

  • Metal za 300 Kč měsíčně má neomezený počet obchodů
  • Premium za 175 Kč měsíčně jich má osm zdarma
  • Standard tarif je bezplatný a má zdarma tři obchody

Jako první je potřeba směnit peníze za dolary, které následně můžete “utratit” na amerických burzách NYSE nebo NASDAQ (další přibudou, včetně těch evropských). Pokud byste jako uživatel tarifu Standard nebo Premium vyčerpali maximální počet obchodů, bude každá z dalších transakcí zpoplatněna částkou 1 libry, tj. asi 29 Kč / obchod s ročním poplatkem 0.01 %.

Revolut chce tímto krokem umožnit zajímavé zhodnocení zejména novým zájemcům, kteří jinak nemají pro obchodování na burze dostatečné finance nebo zkušenosti.

Využijete obchodování na burze přes Revolut?

Zdroj: techcrunch, blog.revolut

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)