Menu

Telefon Panasonic s Lumix foťákem již za týden

V našich končinách nepříliš známá firma (co se prodeje mobilů týče), Panasonic, si pro nás připravila nový telefon, který bude vybaven fotoaparátem s označením Lumix a představí se již za týden na MWC 2012. Že to Panasonic myslí s útokem na evropský trh vážně, dokazuje i představení modelu Eluga. Tentokrát se ale mluví o modelu Docomo P-02D, který míří výše. Zvětšit by se měl displej (4,3 palce), ale hlavním lákadlem bude fotoaparát.

Ten dostal označení Lumix, což je slovo, se kterým se jistě řada z Vás setkala. Tímto označením už se nějaký čas pyšní fotoapáraty od Panasonicu. Lze tedy předpokládat, že výrobce zužitkuje své zkušenosti a technologie z fotoaparátů a pokusí se je přenést do mobilních telefonů. Zajímavé bude sledovat, zda kvalita fotek předčí současné mobilní přístroje.

Myslíte si, že nový telefon Panasonic s fotoaparátem Lumix předčí v kvalitě focení současné fotomobily?

zdroj: intomobile.com

 

Komentáře

orgasmic

orgasmic

23.2.2012 12:59

Podle velikosti optiky tezko.

tomren30

tomren30

23.2.2012 13:02

Bude to urcite masinka co se foceni tyce (oproti “normalnim smartphonum”), ovsem ten design?! Taky sem myslel, ze zesilim, kdyz jsem si pustil video i s hudbou…

BluPix

BluPix

23.2.2012 13:44

Hrůza, ty kruhy kolem, vypadá to jako čínská variace na foťák. Znáte ty jejich 20MPix nápisy na telefonu co má 0.3Mpix? Přesně to mi to připomíná.

Ale třeba z toho půjdou vytáhnout filtry pro zpracování obrazu a aplikace na focení. Nyní na Motorole Milestonu 2 používám patch, který obsahuje pár souborů z SE telefonů a fotky jsou trošku hezčí. … ale stále je to oproti zrcadlovkám tragédie.
Na druhou stranu nejlepší foťák je ten, který máme sebou, proto jsem rád když telefon v běžných podmínkách slušně fotí (a že to Motorole jde).

a

a

23.2.2012 13:45

@orgasmic: megapixely jsou uz out, ted budeme srovnavat podle velikosti optiky, ze? :D

Napoveda: kvalitni pevna skla nemusi byt velka.

adsamcik

adsamcik

23.2.2012 16:02

Já si myslim, že to bude Telefon zkombinovaný s lepším foťákem. Projděte si kvalitu fotek z normálních foťáku od lumixu a zhruba takovou bych tipoval. Ikdyž čočku atd. to bude mít speciálně vyrobenou pro tento telefon, protože 13.2 v nabídce nemají. Nebo se jedná o fake. Také možnost.

orgasmic

orgasmic

23.2.2012 17:19

@a: Nikdy jsem nesrovnaval mobily dle MPx. Nejvetsi kamenem urazu je prave velikost optiky, protoze nepojme tolik svetla.
Nejdriv si o tom neco nastuduj a pak tak blbe nereaguj ;)

Mira

Mira

23.2.2012 18:02

Cim vetsi optika tim vice do ni pronika svetla, tim lepsi fotky za spatnych svetelnych podminek.

BluPix

BluPix

23.2.2012 19:01

Opravdové megapixely vypadají takhle:
http://chsvimg.nikon.com/lineup/dslr/d800/img/sample01/img_04_l.jpg
pokračování na http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d800/sample02.htm

Dokud budou fungovat námi známé fyzikální zákony, pak bude záležet na velikosti senzoru a na rozměrech optiky.

Algoritmy ze seriálů jako CSI bohužel nefungují, denně nás o tom přesvědčují výrobci mobilů a point and shoot fotoaparátů tím co z nich leze. Možná na tom píšou 14Mpix, ale informace tam není více, než 4MPix, zbytek je redundantní, vzniklý z těch 4Mpix.

RSS (komentáře k článku)