Menu

Telefon Meizu MX4 přijde v září – nabídne 5,4″ displej s 2K rozlišením

Na čínském trhu sice dominuje společnost Xiaomi, musí se ale hodně ohánět. Důvodem je bezesporu společnost Meizu, která stojí za velmi oblíbenými telefony řady MX, které podobně jako Xiaomi přicházejí s prémiovou výbavou. Model Mi 4 od Xiaomi byl již představen a je tedy velmi logické, že Meizu chystá odpověď. Tou je model Meizu MX4, který přijde na trh v září, tedy s mírným zpožděním po Mi 4. Co přinese? Opět to nejlepší, co současný trh nabízí. Displej by měl disponovat úhlopříčkou 5,4″ s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, Meizu MX4 bude poháněn osmijádrovým procesorem Exynos 5430, který bude doplněn 3GB RAM pamětí. Chybět by neměl ani kvalitní fotoaparát od Sony, který nabídne 20 MPx. Také design nabídne změny oproti předchozím modelům – Meizu MX4 po vzoru Mi4 nabídne kovový rámeček.

Meizu-MX4-predchudce-MX3

Předchůdce Meizu MX4 – model MX3

A cena? Ta zatím nebyla samozřejmě oficiálně stanovena, ale odhaduje se na 1999 čínských juanů, tedy v přepočtu něco přes 6 500 Kč. Cena v našich končinách bude o hodně vyšší, což dokazuje i současná cenovka modelu MX3, která se v českých obchodech drží okolo hranice 12 tisíc. Na oficiální distribuci Meizu MX4 v našich končinách můžeme rovnou zapomenout, nejspíše se ale v českých obchodech objeví díky překupníkům.

zdroj: gsminsider.com

 

Komentáře

Bllizard

Ondřej Mika 0

2.8.2014 15:28

Podle informace od zdroje zevnitř jednoho zavedeného prodejce elektroniky je v tuto chvíli v jednání “oficiální” ditribuce zařízení Meizu na český trh.

Ami

Ami

2.8.2014 16:25

No, O2 je jnabízí za 8.000 korun, takže předpokládám, že by se mohlo povést také u MX4… :)

Pavel

Pavel

z aplikace
2.8.2014 21:53

Hmmm, sice pro mne trosku prerostly, ale moc hezky vzhledem i vybavou.

ellpepone

z aplikace
3.8.2014 0:44

MI3s se dá pořídit za 8299kč v eshopu xiaomimobile.cz. !!!

Ip Man

Ip Man

3.8.2014 7:25

Upřímě přeju těmhle všem čínským výrobcům mobilních telefonů, ale vlastně čehokoliv jiného vyrobeno v Číně jen to nejlepší a jen tak dál, protože Čína ukazuje že to jde vyrobit kvalitně a levně a přitom to není žádný ořezávátko

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

3.8.2014 11:50

Odřej Mika:
Skvělá zpráva díky! :)

Ip Man
Jojo, přesně tak. Máte nějakou oblíbenou čínskou značku, kterou sledujete?

MrK

MrK

3.8.2014 19:08

Honza Dvořák: Já se pomalu zacinam stávat fanouškem Xiaomi..Já mam Mi3, pritelkyni jsem pořídil Redmi1s, v dohledné době budu porizovat miPad a jakmile vyjde, tak i ten naramek( mi Band tuším:-) )..A kdyby se u nás dala nějakým (nepredrazenym) způsobem pořídit Xiaomi TV, tak by taky nejspíš byla na nákupním seznamu:-D Netusim proč, ale z nějakého důvodu je mi tahle znacka sympatická:-)

Milan

Milan

3.8.2014 20:12

Jo, jo. Taky jsem momentálně závislý na Xiaomi. Manželce jsem to koupil taky. Je to proto, že ten systém s rootem mi nejvíc sedí. nemusel jsem tam v podstatě cpát ani žádný další systémový aplikace, bez kterých jsem se jinde neobešel např. na Nexusu nebo na HTC.

Shared

Shared

3.8.2014 20:39

Jako evropan rád nakupuji za čínské ceny:), ALE to že číňani dokazují, že to jde vyrobit kvalitně a levně má jedno velké ALE!!! Tyvoe jak dokazují, co dokazují? Uvědomili jste si vůbec proč? Myslíte si že my bychom to za ty prachy nedokazali vyrobit nebo co? Dokázali, a taky to tak podobně bylo za komančů, jen nás nebyly miliardy jak jich (výhoda?). Ale my jsme teď přece úplně jinde. Pro nás je čína levná, protože my máme všechno drahé a větší mzdy(než oni), ale kdyby se u nás nezdražovalo a občas k tomu i nerostla mzda, tak ta čína by pro nás tak levná nebyla. Krom toho “kvalitně”? Až na úplně vyjímky jsou čínské fabriky(či patenty na výrobu) vlastněné západními společnostmi, ti zadávají jak kvalitní má byt ten či onen výrobek.
A) Od nás kdysi levně kupovali lidi ze západu, my teď děláme to samé.
B) Číňanů jsou miliardy, o práci je nouze, všichni dřou neuměrné šichty a cena za práci je tak díky velké nabídce pracovní síly nízká. Většina číňanu žije pod úrovní životního standardu. A 80% jich žije stejně, na venkově, jedno rýžové políčko, pár slepic, ti bohatší i krávu. Nemají žádné nebo minimálni nároky na zvyšování mzdy nebo standardu.
C) takže taky bychom byli zase schopni vyrobit levně, ale stálo by nás to to, že bychom tu měli podmínky ala čína=>žádná chata, žádná dovolená chorvatsko, kanary, plne tašky jídla z billy, obcas nakup nejakeho auta.nic. Všichni stejně, všichni málo.
Ale jakmile si čínani více uvědomí že se chcou mít dobře jako my tady na západě,tak jim zaroste chuť na větší mzdu, což se teď už tak trochu děje, práce zdraží-výrobky zdraží a rázem už ta čína nebude tak levná.

Zomboy

Zomboy

z aplikace
4.8.2014 10:05

Shared:
Dobře napsáno. Zajímavé čtení.

Josef Džujík

4.8.2014 13:18

Jen bych si dovolil menší upřesnění – MX4 nebude mít kovový rámeček po vzoru Mi4. Spíše bych řekl, že bude navazovat na Mi3 a další předchozí modely.
Meizu už od prvního modelu používalo kovový rámeček :)

Meizu mám rád a těším se, až MX4 vyzkouším.

Koltak

4.8.2014 21:20

No Shared, zajímavá úvaha ale třeba je v tom i jiný úmysl.. Lidi tam i když chtějí víc- musí držet hubu.. ne jako u nás.. Cena telefónu pro číňana je vysoká (mluvíme o sedlákovi na poli) a na ty lepší se vůbec običejní číńani nedostanou.. ALe to vše- ta výroba a export z tu cenu je posvíceno tamní vládou. Nemyslíš že kdyby se to její vládě nehodilo tak by to nezatrhly?..

Ale musím souhlasit že kvalita je na vysoké úrovni..

RSS (komentáře k článku)