Space Phone: smartphone ze dřeva, zlata a stříbra

space_phone_ico

Rusko jistě není v oboru chytrých telefonů velmocí, přestože ruský YotaPhone v počátcích prodejů přinejmenším cenou konkuroval vlajkovým lodím renomovaných výrobců. Jeden výrobce je ovšem na tak velkou zemi málo, takže v dohledné době se na ruském trhu objeví další produkt, který neklade důraz na dvě obrazovky či jiné technické inovace, ale na luxusní materiály.

Sergej Senchihin z ruského Kursku spolu s týmem podobně smýšlejících lidí poslal do soutěže časopisu Forbes “Škola mladého miliardáře” telefon nově založené značky Space Phone. Produkt přitahoval pozornost organizátorů nejen zemí původu, ale také řadou zajímavých funkcí.

Zařízení by mělo disponovat velmi solidním hardwarem, nicméně v tuto chvíli nejsou známy žádné konkrétní specifikace. Proti tomu se autoři rádi chlubí s plány do budoucna: při výrobě nových ruských smartphonů hodlají použít dřevo, stříbro, zlato a hliník používaný v leteckém průmyslu.

Space Phone: ruský smartphone ze dřeva, zlata a stříbra Space Phone: ruský smartphone ze dřeva, zlata a stříbra

Dle propagačních materiálů to vypadá, že operačním systémem je Android verze nižší než 5.0, nicméně může se jednat pouze o snímky prototypu. Bylo by dobré, kdyby si autoři dali záležet nejen na drahých materiálech, ale také na softwaru, zejména proto, že Android 6.0 Marshmallow je k dispozici již více než měsíc.

Prosadí se Space Phone?

Podle zakladatelů Space Phone může jejich produkt konkurovat vlajkovým lodím velkých výrobců. Orientovat se přitom hodlají na klientelu, která neobrací při nákupu nového zařízení každý rubl: “Pro lidi, kteří si chtějí koupit drahý telefon, není prakticky žádný výběr. Chceme jim dát tuto možnost. ” Plány jsou poměrně ambiciózní – vytvořit luxusní značku elektroniky, která se bude prodávat po celém světě, postupně pak přidávat další gadgety a technologie.

Je otázkou, nakolik je cesta luxusních telefonů lukrativním byznysem. Zrovna nedávno koupili totiž jednu z největších značek v tomto segmentu čínští investoři (viz článek Číňané už nebudou jen symbolem levných telefonů – kupují luxusní Vertu). Na druhou stranu nutno uznat, že koncept Vertu nebyl právě perfektní – zejména hardwarová výbava telefonů této značky často výrazně zaostávala. V Rusku je navíc po luxusně působícím zboží vyšší poptávka, což přinejmenším pro začátek může být v případě Space Phone zásadním faktorem.

Zdroj: Hi-Tech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)