Menu

Prezident Sony: Smartphony do 10 let vymizí z trhu. Co je nahradí?

Prezident japonského gigantu Sony Kazuo Hirai, se rozpovídal na téma chytrých telefonů. Podle něj tady budou smartphony tak, jak je nyní známe, už jen deset let. Poté se prý začne využívat více a více virtuální realita, a to jak v domácnostech, tak i práci.

Smartphony může nahradit virtuální realita

I když Sony stále připravuje velmi dobré telefony, jako třeba nedávno představená Xperia XZ Premium, tak CEO Sony Kazuo Hirai připustil, že už se nesnaží vyhrát na poli chytrých telefonu a konkurovat tak značkám, jako je Samsung nebo Apple. Místo toho se soustředí na to, co přijde dále.

nejlepsim-novym-smartphonem-mwc-je-sony-xperia-xz-premium-1

Hirai v obsáhlém rozhovoru mimo jiné uvedl, že si mobilní divize Sony dokáže sama na sebe vydělat, nicméně rok od roku je to prý těžší a těžší. A to díky tomu, jak se trh zpomaluje. Neznamená to ale, že by Sony končilo s výrobou telefonů, spíše se začíná zaměřovat více do budoucnosti.

„Dokud nebudeme umět mezi sebou komunikovat telepaticky, stále tu bude nějaké zařízení, které nám komunikaci umožní,“ řekl Kazuo Hirai. „Změna ve způsobu komunikace se mění zhruba jednou za deset let. Je tu ale problém, že pokud chceme zůstat v tomto odvětví, tak nesmíme končit s chytrými telefony, protože než by došlo na další evoluci, ztratili bychom zákazníky a vztahy s výrobci nebo prodejci,“ dodal.

Kazuo Hirai nicméně uvedl, že Sony ještě nemá konkrétní představu, co bude dalším krokem v oblasti komunikace. Řekl ale, že společnost hodně experimentuje s IoT (Internet věcí pozn. Redakce). Řekl také, že chytré telefony, jako je známe nyní, tady za deset let již nebudou. Uživatelé budou volit jiná zařízení ke komunikaci. Jedna z věcí, kam by se trh mohl ubírat, je prý komerční využití virtuální reality.

sony-playstation-vr

Virtuální realita je na začátku své cesty a Hirai je přesvědčen, že Sony je ve výhodné pozici, kdy se může rovnat se všemi konkurenčními společnostmi, které pracují rovněž na virtuální realitě.

Myslíte si, že dojde na slova prezidenta Sony a za deset let budeme používat ke komunikaci jiná zařízení?

Zdroj: afr.com.

 

Komentáře

Dedii

z aplikace
11.4.2017 8:20

no ja neviem, technika napreduje ale aby vymizli ??

Zet

zet 5

11.4.2017 8:42

To samé se říkalo i o desktopech, když se objevily notebooky. To samé se říkalo i o noteboocích, když přicházely smartphony. Každá věc se hodí pro trochu jiné využití a je to jen o vhodné kombinaci.

Jirka.S

11.4.2017 8:53

Když Sony tak smartphonum nevěří tak nechápu proč neudělá samostatné hodinky jako LG a huawei. Teď si koupím LG watch sport a jestli na konci roku přijdou s hodinkami Sony tak ať si trhnou a určitě si je nekoupím, t a k je to vždy, Sony přijde s křížkem po funuse a diví se, že si mobilní divize na sebe tak tak vydělá…

teslapc1

11.4.2017 9:03

Vůbec si nedokáži predstavit jak by se dalo komunikovat pomoci virtuálni reality to jako budu po ulici chodit z necim na hlavě ?

li3x58

11.4.2017 9:07

Myslím že má pravdu, za 10 let budeme mít všichni brýle typu Google glass, Hololeans, apod. (Mluvím o mnohem lepší technologii, než je dnes) Protože i mobil je jen přenosné zařízení, a jelikož budeme chtít fungovat online nonstop a zároveň být s přáteli, v práci atd. Tak tohle je jedno z řešení.

Xzeit

xzeit 1

11.4.2017 10:08

Do 10ti let zmizí možná mobilní telefony od Sony :-)

Tremp

tremp 0

z aplikace
11.4.2017 10:09

Cypoviny

Rolf

Rolf 9

z aplikace
11.4.2017 10:16

když přišla rádia a televize tak se říkalo že úplně zmizí noviny a časopisy,když přišel PC a internet tak prý zmizí knihy.
Už vidím jak všichni nosí ty brýle,to asi nee

Uni

uni -189

11.4.2017 10:44

Ten pán měl asi dobrej matroš, když to vyřkl:) Tak jestli pro ně je stále mobil=komunikace, tak se nedivím, že jim to moc od ruky nejde….

SeppWinkler

SeppWinkler 17

11.4.2017 11:21

No, neviem :) Trúfnem si povedať, že sa pánko trochu mýli. Virtuálna realita môže nahradiť mobily len v určitých, veľmi špecifických situáciách – napríklad konferenčné hovory v práci, alebo rozhovory s rodinou doma. Sú ale situácie, a je ich väčšina, kde by prekážala a kde je dokonca hlasové ovládanie nevýhodou – ulica, práca, verejná doprava… Tam všade je virtuálna realita aj hlasové ovládanie nevhodné nielen kvôli súkromiu, ale aj kvôli obojsmernému rušeniu okolia. Ono aj také komunikovanie, ako v Star Treku, cez komunikačný hlasový odznak by bolo v open space dosť zábavné :)

honzah

11.4.2017 11:49

to trosku prehani, casem se to urcite stane, jen nejdrive do 20ti let, klidne i 30, zatim je to velmi drahe, nejsou aplikace a nahrazeni nejakou dobu trva, to nejde hned

Pavel K.

z aplikace
11.4.2017 12:59

Hmmmm, on ví co nebude a neví co bude :-/

Kulichoid

kulichoid 139

z aplikace
11.4.2017 13:59

Telefon jako klasická pevná linka vydržel přes 100 let, mobily jsou tu teprve 30 let. Myslím, že tak rychle to nepůjde. I ta pevná linka se stále používá a telefonní budky nevymizely.

Pavel Sulc

11.4.2017 21:07

Jak stojí výše 10 let je zatraceně krátká doba i v naší splašený době.Leda by věděl něco co my ne třeba je na spadnutí nějaký brutální průlom v oblasti neutrálního ovládání.To by pak nemuselo být až tak velkohubé plácání.

Jimanka

12.4.2017 16:53

Kdybychom měli chodit po ulici s nějakými virtuálními brýlemi na hlavě, už bychom nevypadali jako lidé, ale roboti. Tak já ne. Mám Huawei P8 Lite a Huawei P9 Lite, tak i s těmito telefony si deset let vystačím, alespoň doufám. Vystačím si se dvěma počítači, z nichž jeden mám nový a notebook taky.Už jsem trošku starší, co jsem v této oblasti chtěla mít, mám, tak už se nemusím po něčem pídit. Budu jen pozorovat další vývoj.

Milan4exa

14.4.2017 13:59

Ti co před 10 lety neměli telefon maj dnes tlačítka. Logicky za dalších 10 let mají naše telefony.

RSS (komentáře k článku)