Robot poháněný telefonem překonal rekord ve skládání Rubikovy kostky

robot-rubikova-kostka-cubestormer-3-2

Jaký je váš rekord ve skládání oblíbené Rubikovy kostky? Dostanete se pod 10 vteřin jako nejrychlejší člověk (Mats Valk), který kostku úspěšně složil za pouhých 5,55 vteřiny? I když se tento čas může zdát nemožně krátký, vězte, že stroje dokážou kostku složit ještě rychleji. Postaral se o to robot Cubestormer třetí generace, který je poháněn smartphonem Samsung Galaxy S4. A jaký je rekord? Pouhých 3,253 vteřiny!

CUBESTORMER 3 Smashes Rubik’s Cube Speed Record

CUBESTORMER 3 Smashes Rubik's Cube Speed Record

robot-rubikova-kostka-cubestormer-3

Robot poháněný telefonem

Samsung Galaxy S4, kterým robot disponuje, je osazen osmijádrovým procesorem Exynos. Procesor, složený ze 4 jader Cortex-A7 a Cortex-A15 se stal řídícím mozkem při skládání, kamera smartphonu naproti tomu snímá, v jaké fázi je kostka pootočena, aby se robot mohl rozhodnout, jak postupovat dále. Celá konstrukce je navíc zhotovena ze stavebnice Lego. Nový robot Cubestormer 3 překonal svého staršího brášku – model Cubestormer 2 – se starším rekordem 5,27 sekundy. Nabízí se otázka – jaký čas by robot zaznamenal, kdyby byl osazen výkonnějšími procesory a lepšími telefony (Xiaomi Mi3, Sony Xperia Z2 či Samsung Galaxy S5)?

zdroj: engadget.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)