Nové telefony Gigabyte nabídnou Android 4.0 a sloty na dvě SIM

telefony_gigabyte

Tchaj-wananská firma Gigabyte je známá především jako výrobce počítačových komponent. Její působení na poli chytrých telefonů je zatím spíše okrajové – ročně představuje jeden či dva produkty pro tento segment. Na právě probíhajícím veletrhu Computex v Taipei společnost představila zástupce dvou modelových řad smartphonů, jejichž společným prvkem je možnost osazení dvěma SIM, a které cílí na spotřebitele, pro něž je důležitá cena. Pojďme se na novinky zběžně podívat.

Gigabyte GSmart G1342 přichází, kromě dvou slotů na SIM kartu, s Androidem 4.0, displejem s úhlopříčkou 3,5 palce. Uvnitř se nachází procesor, jehož jádro běží na frekvenci až 800 MHz, sekunduje mu 512 MB operační paměti, pro aplikace a data je připraven rovný gigabajt interního úložiště. Zmínit se můžeme také o 5Mpx fotoaparátu.

Výkonnější varianta, označovaná jako GSmart G1362, je osazena dvoujádrovým procesorem taktovaným až na 1,2 GHz, stejně velkou RAM i interní pamětí. Hlavním “tahákem” nejspíš bude displej s úhlopříčkou 4,3 palce.

Dále zde máme řadu “M”, začínající modelem GSmart M1320. Tento telefon má procesor s jedním jádrem, běžícím na rychlosti až 1 GHz, 512 MB RAM a poměrně solidní 4 GB interní paměti. Fotoaparát s rozlišením 3 Mpx a úhlopříčka displeje 3,5″ naznačuje, že cílovou skupinou budou méně nároční zákazníci.

O stupínek výše najdeme GSmart M1420 se 4,3palcovým WVGA displejem. Také tento mobil má jednojádrový procesor na frekvenci až 1 GHz, zdroje dále uvádějí 8Mpx zadní a 0,3Mpx přední fotoaparát, Wi-Fi standardů 802.11b/g/n, Bluetooth a GPS. Počítat můžeme s akcelerometrem, senzorem přiblížení a senzorem okolního osvětlení.

Zdroj: Get Android Stuff.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)