Menu

Mobilní hry se prodávají lépe než ty klasické

Jestliže si myslíte, že mobilní hry pro Android a iOS jsou někde na chvostu prodejů počítačových her, jste na velkém omylu. Podle nově zveřejněných čísel je všechno jinak. Podle všeho totiž hry na smartphony a tablety generují momentálně mnohem větší příjem než ostatní konzole. Mobilní hry nastoupily k vítěznému tažení v minulém čtvrtletí zejména díky velké vlně zařízení s Android systémem a zisku z prodejů her na tyto přístroje. Že mobilní hry již nejsou mimo rozlišovací pole velkých herních firem, není nic nového. Stačí se podívat na Google Play, kde se stále častěji objevují i konverze velkých PC titulů. Informaci o úspěchu her pro tablety a smartphony přinesla společnost App Annie společně s IDC – firmou zabývající se výzkumy. Výsledky výzkumu najdete zde.

android-winner-mobile-os

Zdroj: Phandroid

 

Komentáře

Míra

Míra

22.2.2013 11:48

Způsobeno je to i faktem, že pokud hra na PC stojí cca 1000,- na PS3 1200,- a na Android 100,- nejsou to úplně zanedbatelné rozdíly. Nehledě na to, že pokud to člověk hraje na tabletu případně to připojí na monitor nebo TV rozdíl není až tak velký pokud vůbec nějaký je.

perry

perry

22.2.2013 11:59

Jen tak ze zvedavosti…. Portable Gaming Report: 2012 a pocitacove hry? trochu vedle ne? V tomto “vyzkumu” pokud se nepletu je uplne vynechane platformy jako PC, PS (mimo portable), xbox atd… Je to vyzkum o tabletech, mobilech a “digihrach” jako psp ;-)

A key takeaway from the report is that combined consumer spending on iOS App Store and Google Play games eclipsed that of dedicated handheld games in Q4. Dedicated handheld gaming showed particular seasonality; close to 60 percent of Q4 consumer spending on Nintendo and Sony handheld gaming software occurred in December, a significantly higher share than was the case for December iOS App Store or Google Play game spending.

Read more: http://blog.appannie.com/app-annie-idc-portable-gaming-report/#ixzz2LcmdLqts
Follow us: @appannie on Twitter | AppAnnie on Facebook

meffisto

meffisto

22.2.2013 12:03

Přesně tak. Například já si nikdy žádnou hru na PC nekoupil (ani neupirátil)
Ale na android již mám koupeno minimálně 15 her.

Pavel

Pavel

22.2.2013 12:12

Prosim o nominovani autora clanku na Nobelovu cenu za Bystrost ;-) A hned potom prosim o presun clanku na idnes do rubriky Revue ;-)

xanthor

xanthor

22.2.2013 12:31

Žádné překvapení. Většina jsou ovšem (z mého pohledu) poměrně primitivní, “záchodové” hry. Ty nejlepší (aspoň trochu složitější a/nebo originální) jsou často konverze právě z PC / klasických konzolí (a často jsou i dražší). Např. World of Goo, Machinarium, Broken Sword, GTA…

iToast

iToast

22.2.2013 12:43

A prodávali by se ještě lépe, kdyby Google play podporoval platby pomocí Paysafecard :´(

kk

kk

22.2.2013 14:17

Kde je Pařba na víkend? :)

Jakub

Jakub

22.2.2013 14:54

Taky by mě zajímalo, kde je pařba na víkend. Jelikož každý týden v pátek ráno v 6 hodin je již pařba ke shlédnutí.

sarlej

sarlej

22.2.2013 15:11

Redakce probudte se, tohle je hodne zavadejici clanek!
Jak napsal perry, jedna se jen o Portable Gaming. Zadne klasicke hry na PC a “obyvakove” konzole v reportu nejsou.

Kvirda

Kvirda

22.2.2013 17:32

ne ? tak asi nevíš co se na tegře hraje másloni :)

Kastan

Kastan

22.2.2013 18:26

redakce neumi ani anglicky,ani nevi nic o scene ocividne ,vzpamatujte se trosku nebo radeji piste o necem co znate.Zachodove hry na android a ios jsou hraci plnohodnotnych her naprosto opovrhovany a to natolik ze tech par kvalitnich kousku(povetsinou s puvodem z konzole/pc) naprosto prehlidnou

RSS (komentáře k článku)