Aplikace Microsoft Mimicker Alarm: ranní vstávání s legračními obličeji

microsoft_mimicker_alarm_ico

Microsoft chce pomoci lidem, kteří mají problémy probrat se po ránu do bdělého stavu. Přichází proto s aplikací Mimicker Alarm pro Android, obsahující tři minihry, které uživatel musí po probuzení absolvovat.

https://youtu.be/VWJyCYkMc3Y

Mimicker Alarm je nejnovější aplikace z dílny divize Microsoft Garage a používá některá aplikační rozhraní MS Project Oxford. Ta byla použita například pro webové stránky HowOld.net, které se snaží určit věk člověka na nahrané fotografii. Microsoft také uvolnil kód pro aplikaci jako open source projekt na GitHub, aby se vývojáři mohli podívat, jak se používá rozhraní API MS Project Oxford.

Mimicker Alarm jde na buzení jinak

Na první pohled se Mimicker Alarm podobá mnoha dalším budíkům, které najdete v Obchodě Play. Uživatel si může nastavit buzení na různé časy a dny, zvolit vyzváněcí tóny a odložení upozornění. Zábava začíná aktivací funkce Mimic.

Budík totiž ověřuje bdělost uživatele tím, že po něm bude chtít plnit nejrůznější úkoly: například aby se tvářil překvapeně, přečetl jazykolam, zachytil objekt konkrétní barvy, udělal legrační obličej, nebo se usmál. Od okamžiku, kdy stisknete tlačítko Mute, dostanete 30 sekund na dokončení úkolu. Zachycené ranní obrázky můžete uložit a sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Mimicker Alarm lze zdarma stáhnout z Obchodu Play, nicméně zatím (psáno v pátek brzy ráno) patrně nepůjde nainstalovat na české telefony. My jsme konkrétně narazili na hlášku “Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení.” Instalační balíček velký 21 MB je možné použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novější. Dosavadní uživatelé hodnotí aplikaci velmi vysoko – průměrné hodnocení je 4,7 z 5,0 možných.

Mimicker Alarm
Mimicker Alarm

Zdroje: Android Central, Android Police, Android Authority, Hi-Tech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)