Nová verze Google Home by mohla přijít se zabudovaným mesh Wi-Fi routerem

mesh Wi-Fi Google Home

Chytrý reproduktor Google Home vyšel již před půl rokem. Podle mnohých je ale zbytečný, obzvlášť v Česku, kde nemá tak velké využití jako v USA. To by se mohlo změnit s novou verzí, ta by měla totiž v sobě mít i mesh Wi-Fi router.

Zabudovaný mesh Wi-Fi router by mohl zvýšit prodeje

Mesh Wi-Fi je vlastnost, kterou mají většinou dražší routery. Díky propojení s ostatními routery v síti, dokáže vybírat cestu, kterou se dostane signál k uživatelovi nejrychleji. Výsledkem je pak rychlý internet po celém domě, a ne jen v blízkosti routeru.  Google už s tím má zkušenosti například u zařízení, které se jmenuje Google WiFi. Původně prý měl být k tomuto routeru přidán reproduktor, mikrofon a asistent, nicméně společnost se nakonec rozhodla vytvořit reproduktor zvlášť. Jeden z důvodů měl být ten, že by to příliš mátlo uživatele.

Google-Home-konstrukce-12

Nicméně nyní už to chce Google provést a nabídnout tak lidem možnost rychlého propojení do sítě i s přidanou hodnotou v podobě Google asistentu. Navíc tímto krokem by se reproduktor odlišil od Amazonu Echo, což je momentálně největší konkurent.

Problém by nicméně mohl být s cenou. Nyní Google WiFi i Google Home stojí zvlášť 129 dolarů, v Británii je to pak 129 liber. To rozhodně není málo, obzvlášť kdyby se obě zařízení měly spojit do jednoho. První náznak toho, jak to bude, bychom se mohli dočkat již brzy na konferenci I/O.

Přemýšleli byste o koupi Google Home, kdyby měl v sobě zabudovaný mesh Wi-Fi router?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)