TOPlist

DuckDuckGo spouští VPN, těšíte se? Budete muset chvíli vydržet

duckduckgo vpn
  • DuckDuckGo je poměrně známý vyhledávač, který klade důraz na soukromí uživatelů
  • Jeho obchodní model je sice založen na reklamě, ale ta není personalizovaná
  • Postupně nabízel další služby, nyní přichází s další úrovní ochrany

Americký vyhledávač a prohlížeč DuckDuckGo přichází s novou službou, která povyšuje ochranu uživatelů na ještě vyšší úroveň. Spouští  Privacy Pro.

DuckDuckGo začal jako internetový vyhledávač, který klade velký důraz na soukromí uživatelů. Na rozdíl od některých jiných vyhledávačů, jako je Google, DuckDuckGo nesleduje vaše vyhledávání ani vaši historii procházení, což znamená, že neuchovává žádné osobní informace o uživatelích. DuckDuckGo je populární volbou pro uživatele, kteří hledají alternativu k mainstreamovým vyhledávačům a chtějí si uchovat více soukromí při používání internetu.

duckduckgo

Postupně nabízel i prohlížeč pro PC i aplikaci pro Android, která umí mimo jiné chránit uživatele pomocí lokální VPN. Ochrání vás před sledováním Facebooku, Google a dalších a také zamezí zobrazování nežádoucích reklam.

Privacy Pro

Tato služba nabízí další vrstvy ochrany soukromí.

  • VPN šifruje vaše internetové připojení napříč prohlížeči a aplikacemi na celém vašem zařízení a skrývá vaši polohu a IP adresu před navštívenými weby.
  • Odstranění osobních údajů vyhledá a odstraní vaše osobní údaje, jako je vaše jméno a fyzická adresa, z webů, které je ukládají a prodávají, a pomáhá tak bojovat proti krádežím identity a spamu.
  • Obnovení ukradené identity vám pomůže obnovit odcizenou digitální identitu. Zde se nejedná ani tak o technickou, jako spíš právní a konzultantskou službu.
Free Pro
Anonymní prohlížení check half check full
Soukromé vyhledávání check half check full
Ochrana e-mailu check half check full
Ochrana před sledováním aplikací (Android) check half check full
VPN check full
Odstranění osobních údajů check full
Obnovení ukradené identity check full

Privacy Pro není zdarma, protože provoz VPN není levná záležitost. Privacy Pro je nabízen za předplatné 9.99 $ měsíčně nebo 99.99 $ ročně. V současné době je služba dostupná pouze obyvatelům Spojených států, ale do budoucna se plánuje rozšíření do dalších regionů.

DuckDuckGo Private Browser
DuckDuckGo Private Browser

DuckDuckGo ujišťuje uživatele, že služba Privacy Pro dodržuje své přísné zásady ochrany osobních údajů. Společnost neuchovává záznamy o aktivitě VPN, ukládá osobní údaje na zařízení uživatele, nikoli na vzdálené servery, a používá náhodné ID pro každého předplatitele, aby byla zajištěna anonymita. Platební údaje jsou bezpečně zpracovávány poskytovateli třetích stran, jako jsou Stripe, Google Play nebo Apple App Store.

Využijete služeb DuckDuckGo, pokud budou u nás dostupné?

Zdroj: DuckDuckGo

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)