TOPlist

Zkuste: DuckDuckGo zkouší utnout šmírování v celém Androidu

DuckDuckGo Ochrana před sledováním aplikace

Když dojde na poměřování systémů Android a iOS, uživatelé, kteří si potrpí na své soukromí, mohou zmínit například šikovnější blokování sběru dat ze strany aplikací v „jablečném“ prostředí. Obdobu funkce „App Tracking Transparency“ zatím bohužel Android plošně nenabízí, takže je potřeba se případně spolehnout na doinstalované nástroje s tímto posláním. Do nabídky nyní přibyl jeden velmi významný hráč. Novinka v rámci prohlížeče DuckDuckGo, který je proslulý právě svou snahou chránit soukromí uživatelů.

DuckDuckGo Private Browser
DuckDuckGo Private Browser

Nová funkce se jmenuje „Ochrana před sledováním aplikace“ (v anglickém originálu App Tracking Protection) a je v rámci beta testování součástí zmíněného prohlížeče. Ten není nutné nastavit jako primární a nemusí ani aktuálně běžet a postará se po zapnutí funkce o to, že velká spousta aplikací nedokáže z mobilu získávat různá data o uživateli.

Existují výjimky, u kterých není možné blokování zajistit. „Ochranu je možné pro některé aplikace, například ty, které načítají webové stránky, automaticky vypnout, aby se obsah zobrazoval normálně. V případě aplikací se známými problémy se většinou jedná o dočasné opatření, protože pracujeme na zlepšování App Tracking Protection. V nastaveních můžete tuto ochranu spravovat pro každou aplikaci v zařízení,“ vysvětlují autoři prohlížeče DuckDuckGo.

Některé sledovací nástroje navíc ještě nemusejí být odhaleny. „Některé trackery navíc nemusí být blokovány, protože jsme je ještě nedetekovali a nepřidali do našeho seznamu blokovaných služeb. Neustále pracujeme na identifikaci a ochraně před novými trackery, takže můžeš být v klidu s vědomím, že máš k dispozici nejnovější ochranu,“ píše se dál v popisu funkce.

Jak moc si hlídáte tento typ sbírání informací?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)