BlackBerry oficiálně představí nový telefon Mercury koncem února na MWC

blackberry-mercury-mwc-ico

Nový telefon značky BlackBerry, známý zatím pod kódovým označením “Mercury”, bude představen 25. února v Barceloně. Kromě oficiálního názvu budou zveřejněny také jeho technické parametry.

Vypadá to, že letošní veletrh Mobil World Congress, který proběhne ve dnech 27. února až 2. března, bude hodně “našlapaný”. Den před oficiálním zahájením už naplánovalo svou tiskovou konferenci jihokorejské LG, které hodlá představit svou letošní vlajkovou loď. BlackBerry chce přijít na řadu ještě dřív, proto si jako termín oficiální prezentace zvolilo sobotu 25. února. Vyplývá to z příspěvku publikovaného na sociální síti Twitter, kde kromě krátké animace figurují také hashtagy #MWC2017 #BlackBerryMobile a právě datum 25.02.17.

Tweet, podle kterého BlackBerry představí Mercury na MWC Tweet, podle kterého BlackBerry představí Mercury na MWC

Na co bude lákat BlackBerry Mercury?

Předprodukční verze telefonu, navrženého a vyvinutého čínskou společností TCL, byla poprvé prezentována na lednovém CESu. Asi nejsilnějším tahákem tohoto modelu má být hardwarová klávesnice, která je u telefonů s dotekovou obrazovkou raritou. Jako operační systém byl na vystavovaném modelu nejnovější Android 7.0 Nougat. Novináři, kteří měli možnost si připravovanou novinku osahat, chválili její dílenské zpracování a shodovali se na celkově dobrém pocitu z tohoto zařízení. Software však při prezentaci nebyl ještě ani zdaleka připraven pro běžné nasazení a citelně zadrhával.

K novinkám modelu Mercury má patřit například snímač otisků prstů v mezerníku klávesnice, USB konektor typu C nebo podpora dotekových gest na klávesnici. Jak je u této značky zvykem, velká pozornost bude i u tohoto modelu věnována bezpečnosti. Díky tomu by se mohlo jednat o produkt zajímavý pro podnikovou sféru. Z oficiálního hlediska názvu se nejčastěji spekuluje o označení DTEK70.

Očekává se, že BlackBerry Mercury bude mířit do střední třídy, čemuž bude odpovídat procesor Qualcomm Snapdragon 625 a 3 GB operační paměti. Zatímco hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 18 Mpx, přední bude schopen pořizovat 8Mpx snímky.

Těšíte se na představení dalšího telefonu s fyzickou klávesnicí?

Zdroje: twitter.com, androidcentral.com, androidauthority.com, cnet.com, engadget.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)