Intel vstupuje do ringu – ohlašuje 64bitové procesory a spolupráci s velkými hráči

intel_ico

Včera na veletrhu Mobile World Congress prezidentka společnosti Intel Renée J. James během tiskové konference představila nové procesory Intel Atom, komunikační platformu na bázi LTE-Advanced a oznámila dohodu o dlouhodobé spolupráci s firmami Lenovo, Asus, Dell a Foxconn, jejímž cílem je zvýšit zastoupení mobilních zařízení s technologií Intel.

Prezidentka společnosti Intel Renée J. James během tiskové konference Prezidentka společnosti Intel Renée J. James během tiskové konference

Intel představil procesor Intel Atom Z3480 s taktovací frekvencí 2,13 GHz (s kódovým označením Merrifield), který poskytuje ideální rovnováhu mezi vysokým výkonem a dlouhou pracovní dobou bez dobíjení. Nový produkt je určen pro tablety a smartphony s operačním systémem Android. Jedná se o jednojádrový čip se 64bitovým režimem, který prý zajistí nejlepší výkon ve své třídě a překoná jiná řešení při provozování náročných aplikací. Přitom ale má být mezi konkurenty na špičce i z hlediska životnosti baterie.

Nový procesor je založen na 22-nanometrové mikroarchitektuře Intel Silvermont a obsahuje grafické jádro PowerVR Graphics IP série 6 od Imagination Technologies. Nový produkt je určen pro použití s platformou Intel XMM 7160 LTE. Merrifield je prvním čipem Intel Atom s implementovaným řešením Intel Integrated Sensor, které účinně řídí data ze senzorů pro efektivní provoz aplikací, i když je přístroj v režimu nízké spotřeby. Dle informací by měla být zařízení založená na procesoru Merrifield dostupná na trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Renée J. James dále poznamenala, že “Intel je jediná společnost dodávající 64bitové procesory pro mobilní zařízení s podporou jak OS Android, tak Microsoft Windows” a krátce se zmínila o nové generaci (známé pod kódovým označením Moorefield), jež by se měla objevit v zařízeních ve druhé polovině tohoto roku. Platforma Moorefield bude mít další dvě jádra s maximální rychlostí 2,3 GHz a bude podporovat lepší grafické procesory a rychlejší paměti.

Intel vstupuje do ringu - ohlašuje 64bitové procesory a spolupráci s velkými hráči Intel vstupuje do ringu – ohlašuje 64bitové procesory a spolupráci s velkými hráči

Důležité oznámení se týkalo uzavření dlouhodobé spolupráce mezi Intel Corporation a čtyřmi předními výrobci mobilních zařízení. Společnosti Intel a Lenovo oznámily plány na vydání nových zařízení založených na technologii Intel již v tomto roce. Obě firmy se nyní zabývají vývojem nových modelů chytrých telefonů a tabletů, včetně zařízení pro nejnižší segment trhu, kde chtějí zaujmout vysokým výkonem.

Asus oznámil, že koncem tohoto roku uvede na trh širokou škálu chytrých telefonů a tabletů založených na technologii Intel. Společnost nedávno představila řadu smartphonů ZenFone a PadFone mini, postavenou na procesorech a komunikační platformě Intel. V rámci Mobile World Congressu Asus představil Asus Fonepad 7 LTE (ME3762CL), který používá procesor Intel Atom.

Dell a Intel také rozšiřují svou spolupráci na vývoji inovativních tabletů, která započala vydáním produktové řady Dell Venue loni na podzim. Produkty založené na technologiích společnosti Intel budou v případě Dellu zahrnovat řešení se systémy Android a Windows.

Dalším silným hráčem je Foxconn, který spojil své síly s Intelem na vývoji kvalitních a levných tabletů s Androidem. Intel dodá procesory Intel Atom a komunikační platformu pro různé produkty společnosti Foxconn, včetně tabletů, které půjdou na trh v průběhu tohoto roku.

Zdroje: Hi-Tech, The Next Web.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)