Hry Play v3.3: příprava na záznam obrazovky a streaming na YouTube

Hry_Play-nahledak

Google nedávno představil svou streamovací platformu YouTube Gaming, kterou chce konkurovat profláknutému Twitchi. Plány Googlu jdou ale ještě dál, jak se zdá. V poslední verzi aplikace Google Play Games (Hry Play) se objevuje náznak toho, co se chystá dál. Kolegové z AndroidPolice si dali tu práci a rozebrali kód poslední verze aplikace, aby našli skryté novinky.

Přes Hry Play budete moci streamovat

Jednou ze skrytých částí nové verze aplikace Hry Play jsou například ovládací prvky pro záznam obrazovky. Borci, kteří ví, co v kódu hledat, v něm našli dvě sady ikon, které to dávají jasně najevo. První ze sad vypadá jako malé stavové ikony, které by se mohly v průběhu záznamu zobrazovat někde v rohu obrazovky.

Hry Play v3.3

Druhá sada je už o poznání jiná. Ukazuje nám samotné ovládací prvky, pomocí kterých bude možné celý záznam režírovat. Ikony nám mohou být na první pohled povědomé. Podobné jsou použity například v aplikaci Hangouts v průběhu videohovoru.

Hry Play v3.3

Mimo sady ikon se také povedlo najít grafické provedení „toast“ notifikací (text v rámečku, který se jen zobrazí na pár sekund, něco vám sdělí a zase zmizí – jako například při získání achievementu). První z náhledů je samotná „toast zpráva“, která informuje o uložení nahraného videa. Ten druhý je pak zástupná ikona pro uživatele, kteří nemají nastavený vlastní avatar.

Hry Play v3.3

Nakonec nechybí ani klasický banner, který Google nechává zobrazovat v horní části obrazovky aplikace. Tento bude k vidění v jakémsi „úvodu do streamování“.

Hry Play v3.3

Co můžeme čekat?

Prozatím bychom nečekali nic velkého. Až se Google rozhodne, že takovou službu spustí, určitě to dá dost nahlas vědět. Je ale dobré vidět, že se něco děje. Streamování her je v posledních letech velmi populární a nejeden hráč se díky takové možnosti stal celosvětově známý. Streamování her z mobilu sice smysl dávat nemusí, ale pokud se podíváme trochu jiným směrem, najdeme ho. Začínají se totiž objevovat první velmi výkonné konzole se systémem Android, např. Nvidia Shield TV. Tam už by streamování mělo smysl a mohlo by se vyrovnat kvalitním streamům z jiných herních kontolí. Pokud bude aplikace Hry Play pracovat s YouTube Gaming v tandemu, bude mít Google dokonalý recept na streamování her.

Zdroj: AndroidPolice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek