Google zavírá další pobočku. Co je příčinou?

petrohrad_ico

Společnost Google pokračuje v procesu “optimalizace.” Internetový gigant loni zavřel centrum pro vývoj a výzkum v Rusku, jako další je na řadě pobočka firmy. V tomto konkrétním případě se bavíme o kanceláři v Petrohradu.

Google optimalizuje - zavřel pobočku v ruském Petrohradu Google optimalizuje – zavřel pobočku v ruském Petrohradu

Jak uvedla vedoucí oddělení komerčních nemovitostí mezinárodní konzultační společnosti Knight Frank v Petrohradu Marina Puzanov pro agenturu TASS, vyhledávací gigant opustil kanceláře, které si pronajímal v hlavním městě kultury Ruska: “Google odešel z Petrohradu. Kanceláře opustili v srpnu, nyní se zdá, že je definitivně uzavírají. Firma sídlila ve dvou nadzemních podlažích. Zaměstnanci byli převedeni do jiných zemí, jako jsou Švýcarsko, Spojené státy a Německo.”

Google: je to jen optimalizace

Tiskové oddělení společnosti tuto informaci potvrdilo a označilo uzavření centra jako “optimalizaci”: “Je to normální proces optimalizace, který se odehrává nejen v Rusku, ale také například ve Finsku, Švédsku a Spojených státech.” Žádné podrobnosti o tom, co způsobilo tuto optimalizaci, a jak se vlastně stalo, že kancelář v Petrohradu již není potřeba, společnost nezveřejnila.

Uzavření kanceláře není tak překvapivé, protože ve společnosti systematicky probíhají různé změny, promítající se i do zastoupení v jednotlivých zemích. Otázkou samozřejmě je, proč nyní přišel na řadu Petrohrad – druhé nejlidnatější město v Rusku. Googlu tak v největším státě světa zůstala již jen pobočka v Moskvě. Vývojové centrum společnosti již v této zemi není.

Uzavření výzkumného a vývojového centra v Rusku bylo dle tamních zdrojů projevem neochoty firmy řídit se novými zákony fungujícími v zemi. Poté vyhledávací gigant přesunul své zaměstnance do jiných kanceláří – na otázku osudu zaměstnanců uzavíraného centra vývoje médiím sdělil, že budou “pokračovat v práci na projektech v jiných pobočkách.”

Zdroj: Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)