Druhý chytrý telefon Kodak bude představen 20. října

druhy_telefon_kodak_ico

Na lednovém veletrhu CES 2015 představila značka Kodak svůj první chytrý telefon IM5 (informovali jsme ve článku Kodak představil IM5 – svůj první telefon s Androidem). Skutečným výrobcem byla firma Bullitt, což v dnešní době již není ničím neobvyklým – stejným směrem se hodlá vydat i někdejší fenomén BlackBerry. Telefon Kodak IM5 spadal svými specifikacemi do nižší střední třídy a z pozice evropského zákazníka se může zdát, že se na trhu příliš neprosadil. V Nizozemsku se například prodával za cenu 280 eur, tedy v přepočtu za asi 7 600 Kč, oficiální čísla o prodejích však nejsou k dispozici. IM5 nabízel pětipalcový displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, jeho srdcem byl osmijádrový procesor MediaTek MT6592 taktovaný na 1,7 GHz, který měl k dispozici 1 GB operační paměti. Kromě toho měl 8 GB interní paměti, slot pro microSD kartu a 2100mAh baterii. Jistě nebylo překvapením, že nejsilnější stránkou byl fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, optickou stabilizací obrazu (OIS) a automatickým ostřením. Telefon byl dodáván s Androidem 4.4 KitKat a dokonce se dočkal aktualizace na verzi 5.0 Lollipop. Celkem vzato to nebyl špatný přístroj, ale z neuvedených důvodů přišel na trh poměrně pozdě.

Čím může zabodovat nový telefon Kodak?

Od té doby nebylo o firmě Kodak ani vidu, ani slechu. Až nyní, po jednom roce a devíti měsících, vyplavala na povrch informace, že tato značka hodlá v aktivitách na poli chytrých telefonů pokračovat dál. Jako první se objevil obrázek na oficiálním kanále na sociální síti Twitter, nicméně ten byl záhy smazán. Je otázkou, zda k odstranění došlo proto, že někdo publikoval tweet příliš brzy, nebo šlo jen o snahu upoutat pozornost. Druhé verzi nasvědčuje skutečnost, že úplně stejný obrázek je k vidění také na webu www.kodakphones.com. Na černém pozadí je zachycena hrana zařízení s kulatým tlačítkem s logem výrobce (pravděpodobně se jedná o tlačítko pro zapnutí/vypnutí zařízení). Soudě z provedení rámečku by se mohlo jednat o luxusnější zařízení, než jakým byl telefon Kodak IM5. Možná firma hodlá potrápit konkurenci v o něco vyšších sférách.

Druhý chytrý telefon Kodak bude představen 20. října Druhý chytrý telefon Kodak bude představen 20. října

Bohužel v tuto chvíli nejsou známy žádné bližší informace o tom, co Kodak vlastně hodlá představit. Jediným komunikovaným údajem je datum 20. října 2016. Budeme tedy muset ještě necelé dva týdny počkat, abychom se dozvěděli, jakou novinku tento výrobce připravil.

Říci, že Kodak je v elektronice velkým jménem, by asi bylo slabé slovo. Během 128leté historie vrhla tato značka tisíce produktů a zanechala velkou stopu v mnoha segmentech trhu po celém světě. Od roku 2012 již sice nevyrábí své ikonické digitální fotoaparáty a z větší části se zaměřuje na firemní sektor. Před třemi lety tak tak unikla hrozícímu bankrotu a dodnes tak “fušuje” do spotřební elektroniky.

Co myslíte, přinese Kodak do segmentu chytrých telefonů něco nečekaného? Třeba mimořádně kvalitní fotoaparát? Podělte se o své tipy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: android.hdblog.it, techcrunch.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)