Breathometer: měření hladiny alkoholu chytrým telefonem

breathometer_ico

Pokud občas zajdete na pár drinků s přáteli a druhý den musíte řídit auto, patrně jste už řešili otázku, zda jste takzvaně “čistí” – tedy jestli vám ještě v žilách nekoluje zbytkový alkohol. Jestliže jste svůj stav odhadovali podle toho, jak se cítíte, možná můžete být rádi, pokud vás nechytila policejní hlídka – zbytkový alkohol vám může být zjištěn i poměrně dlouho po požití. Brzy se možná dočkáme jednoduchého řešení: klíčenka Breathometer vám ve spojení s chytrým telefonem ukáže, jak na tom opravdu jste.

Breathometer není o mnoho větší než klíčenka Breathometer není o mnoho větší než klíčenka

Zařízení spolupracuje s operačními systémy iOS a Android (2.3+) a poněkud překvapivě se zařízením nekomunikuje skrze Bluetooth, ale přes konektor pro připojení sluchátek, ke kterému se připojí výsuvným konektorem. Poté stačí dýchnout do příslušného otvoru (zařízení není nutné vkládat do úst) a během okamžiku odečtete z displeje informace o vaší aktuální “hladince”.

Breathometer! The World’s First Smartphone Breathalyzer!

Breathometer! The World's First Smartphone Breathalyzer!

Celý projekt je nyní ve fázi, kdy se po půlročním vývoji podařilo sestavit funkční prototyp a nyní se snaží získat od investorů alespoň 25 tisíc dolarů na rozjezd výroby. V plánech je, mimo jiné, například propojení na aplikaci, která při zjištění alkoholu v dechu vyhledá a nabídne odvoz taxíkem.

Breathometer zobrazí vaši hladinku na displeji Breathometer zobrazí vaši hladinku na displeji

Zdroje: Indiegogo, Phandroid a Engadget.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)