Menu

Bodyprint: odemkněte svůj smartphone otiskem ucha!

Čtečky otisků prstů integrované v těle chytrého telefonu zažívají v poslední době boom. Jedná se o rychlou a pohodlnou alternativu k odemykání telefonu gestem nebo klasickým heslem. V budoucnu by pro tento účel však mohl sloužit například otisk ucha na displeji. Právě o to usiluje Bodyprint, projekt vznikající v Yahoo Labs, který přemění dotykovou plochu vašeho kapacitního displeje v biometrický skener. Kapacitní displeje sice nemají dostatečnou rozlišovací schopnost, aby rozeznaly otisk prstu, ale například s právě zmíněným otiskem ucha si poradit dokáží. Při příchozím hovoru tak bude například stačit, když pouze přiložíte telefon k uchu a telefon se sám odemkne a automaticky příjme hovor. Ucho však není zdaleka jedinou částí těla, která může být pro odemčení telefonu použita. Systém má fungovat také s otiskem článků prstů, pěsti, dlaně a několika prstů při uchopení telefonu s prsty dokola.

 bodyprint 1

Tým stojící za vývojem Bodyprintu systém otestoval s 12 účastníky. K rozpoznání části těla docházelo s přesností 99,98 %, uživatele pak systém rozpoznal s přesností 99,52 %. Ke špatnému vyhodnocení a odmítnutí otisku přitom došlo v jednom ze třinácti pokusů. Technologie podporuje také provoz více uživatelských profilů na jediném zařízení.

Co na projekt Bodyprint říkáte? Měli byste důvěru v podobné řešení zabezpečení vašich osobních dat?

Zdroj. Cnet.com

 

Komentáře

Tomas

Tomas

3.5.2015 14:23

Velmi nebezpečné, všech 5 technik se dá jednoduše napodobit a odemknout tím telefon….

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.5.2015 17:02

Tomas: Pokud máš CM nebo root, odemknu tvůj telefon do 30 vteřin i kdybys jej měl 5x šifrován a chráněn otiskem prstů + pinem dohromady. Z toho plyne jediné, lidem je zabezpečení jedno, proto tyto a podobné aplikace vznikají.

Johny Honkong

3.5.2015 17:02

Čo bude dalšie? Odtlačok penisu alebo zadku?

pospa.josifek

pospa.josifek

3.5.2015 17:28

@FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT: Kecáš. :)

Prof.Xavi

3.5.2015 19:52

FAKTUZ: Vy jste mi lhal :) dal jsem si tu námahu a na SvětAndroida přišel několikanásobně vícekrát než doposud (což je 2x za měsíc) a Vy tu jste jednoduše pořád. Dokážete tu psát jako první u článků a ještě na všechny okolo, které naštvete a kterých je mimochodem jako šafránu, reagovat. Navíc to zelené kolečko indikující Váš online stav stále svítí, takže mi neříkejte, že nejste zaměstnán serverem SvětAndroida na plný úvazek a Vaší pracovní náplní je dělat ze sebe sociálně nezabezpečené individum. Nezapoměňte si zajet na Android Roadshow s igelitkou, v pantoflích a s vytahanými ponožkami oslintávat produkty Samsungu. Já už s podporou a čtením tohoto serveru končím, jednak mě to pokaždé nutí se podívat do komentářů a pozorovat hloupé komentující a hlavně je to ztráta času, která mi nevydělává peníze – a můj čas je drahý. Zbohem a najděte si lepší džob. Upřímnou soustrast všem diskutujícím.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

3.5.2015 20:59

Prof.Xavi: Když mě stále tak pozorujete, mohl byste si konečně uvědomit (a že jsem to zde psal snad 100x), že já telefon ani tablet značky Samsung nemám ;) To co zde nyní konstatuji poukazuje na to, že zjevně máte mnou neidentifikovatelný problém a snažíte se jej vyřešit prostřednictvím druhých. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč přejete upřímnou soustrast všem diskutujícím, když většina z nich na mě očividně absolutně nereaguje a pokud ano, nevypadá to, že by jim diskutovat se mnou vadilo. Kdyby tomu totiž bylo jinak, už bych zde z 1/2 neměl co psát. Ta druhá polovina, kterou však ovlivňujě paradoxně ta první polovina (čtenáři), mě zde však bude držet pořád. A to je hloupost některých uživatelů (např. Vy) + recenze některých zařízení či aplikací, které prostě a jednoduše kopou Androidu hrobeček.

RSS (komentáře k článku)