Menu

Autoškola v telefonu

Dnes vám představíme zajímavou aplikaci s výmluvným názvem Autoškola. Nejvíce jí ocení především ti z vás, kteří se chystají na závěrečné testy k získání řidičského průkazu. Autoškolu však mohou využít i ostatní, aby si osvěžili své znalosti. O tom, že jde o dobrou aplikaci, svědčí množství pozitivních komentářů na Google Play. Je dostupná zdarma (za cenu decentní reklamy) a zdrojem testových otázek je Věstník dopravy MD ČR k datu 12. 10. 2011.

Úvodní obrazovka

Ovládání aplikace je opravdu jednoduché. Hned po spuštění si můžete vybrat, jestli si budete otázky jen prohlížet, procvičovat, či si rovnou můžete spustit test na body, nechybí ani časomíra a obrázky. Přítomno je samozřejmě i nastavení aplikace.

Režim prohlížení

Jako první je k dispozici režim prohlížení, který je rozdělen do osmi kategorií. U každé z nich je ukazatel, kolik otázek jsme si již prošli. Užitečná je i poslední kategorie, která zobrazí otázky, které vám v testech nejdou. V tomto režimu vidíte u každé otázky rovnou vyznačenou odpověď.

Jedna z mnoha otázek

Další částí aplikace je procvičování otázek. Funguje obdobně jako režim prohlížení, ovšem s tím rozdílem, že nejprve odpověď zobrazena není. Jakmile vyberete odpověď, okamžitě víte, zda jste odpověděli správně. Tuto část zřejmě nejvíce ocení žáci autoškol, ale i pokud si své znalosti chcete ověřit a nejste příliš ješitní, zkuste si to také. ;)

Ukázka otázky s obrázkem

Předposlední volbou je Test na body. Po jeho zvolení se dostanete do seznamu již spuštěných testů, které si můžete dodatečně projít a zjistit, které otázky jste zodpověděli dobře a které špatně. Součástí testu je i vyhodnocení (na obrázku dole, podotknu, že já jsem test udělal, ale screenshot mi nešel vytvořit ;) ). Test lze jednoduše spustit klepnutím na položku Nový test. Na test máte 30 minut jako ve skutečnosti.

Vyhodnocení textu

Z hlavních vlastností Autoškoly jsem jmenoval asi vše, předposlední položkou v hlavním menu je ještě nastavení, které nám dovolí odstranit záznamy o tom, co nám nejde, o našich postupech, výsledky testů, odeslání dat k analýze na technickou podporu v případě problémů s aplikací a podobně. Pod položkou O aplikaci je možno zjistit zdroj dat, stránku aplikace a podmínky použití.

Závěr

Ačkoliv mám autoškolu již zdárně za sebou, aplikace Autoškola mne velmi potěšila. Vřele ji doporučuji všem, jelikož i když zrovna autoškolu neděláte, můžete si ověřit své znalosti předpisů. Dle mého názoru by je měli dobře znát i chodci a další účastníci silničního provozu. Podělte se s námi v komentářích o vaše výsledky testů. ;)

Autoškola
Entis-Design
Verze1.0e (2. 3. 2012)
Velikost3,9 MB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

Karel

Karel

19.5.2012 10:08

Vy jste aktuální, až je mi z toho zle!
To už mám 3/4 roku v mobilu!

Vase2015

Vase2015

19.5.2012 10:28

Aktuální? mě to přijde vhod. Protože né všichni nový majitélé androida o této aplikaci vědí. Takže jednou za čas je dobré připomenout něco staršího. Já sice o ní vím už taky dlouho ale ve svém okolí mám spoustu lidí co s androidem teprve začínaj. Takže klid jo.

Raider

Raider

19.5.2012 10:37

Karel je zřejmě rýpavá povaha :)..

Já vlastním android už nějaký ten pátek, a téhle aplikaci jsem neměl ani tušení. ŘP jsem dokončil docela nedávno, ale tuhle aplikaci stáhnu a určo ji zkusím!

Díky za tip :)

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

19.5.2012 12:37

V sekci APLIKACE zveřejňujeme zajímavé apps, na které jsme v poslední době narazili. Nutno podotknout, že se nemusí a většinou ani nejedná o novinky – spíše o aplikace, které jsou jaksi zapomenuty v Play Store.

Hezký den

honippik

honippik

19.5.2012 12:44

Tahle aplikace nemá snad jedinou chybu – v úterý jsem díky ní složil zkoušky se 48 body z 50 možných! :)

Liborse

Libor Šedivý 0

19.5.2012 12:52

Přesně tak, když jsem na tuto aplikaci narazil, přišlo mi vhodné čtenáře o takto skvělé aplikaci informovat, respektive ji připomenout.

onemj

onemj

19.5.2012 22:20

This item cannot be installed in your device’s country.(SVK)
Je mi zahadou, preco je to takto obmedzene :(

romank3

romank3

21.5.2012 21:18

pekna aplikace, testem jsem teda neprosel no ale jen o fous :-)
btw:
Znění otázky: “Zastavit vozidlo” znamená:
Možnosti odpovědi:

1) přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče.
2) přerušit jízdu pro nastoupení a vystoupení přepravovaných osob, složení nebo naložení nákladu.
3) zastavit na dobu delší než 3 minuty.

spravne je moznost cislo 1?

to jako neni vtip co je to za blbou odpoved? asi bych mel vratit ridicak..

Liborse

Libor Šedivý 0

22.5.2012 0:45

S touto otázkou jsem taky měl problém, ale pamatuju si, že mi to v testech taky přišlo přinejmenším zavádějící. ;)

Capri

Capri

22.5.2012 4:07

Tak ono je zastavení, stání a zastavení vozidla. A spousta lidí dělá chybu v tom, že má zastavení a zastavení vozidla za to samé. “Vždyť když zastavím tak zároveň zastavím vozidlo… tak co je to za blbost.” …říkají si. Jenomže ono je tímhle slovním spojením myšleno vše díky čemuž musí řidič v provozu zastavit vozidlo nezávisle na tom že by to tak chtěl a proto, že to tak vyplývá z konkrétní dopravní situace potažmo pravidel silničního provozu. To jest např. zastavení vozidla před přechodem pro chodce, před značkou “Stůj, dej přednost v jízdě” nebo když má na světelné křižovatce červenou. Těch situací kdy je třeba zastavit vozidlo je v pravidlech spousta však si je projděte a uvidíte.

romank3

romank3

22.5.2012 16:54

ok diky za objasneni, cekal jsem ze v tom bude neco takovyho. Ale je to strasny slovickareni teda :-D

Jakub Jelínek

Jakub Jelínek

9.12.2012 20:36

Zákon č. 361/2000 Sb., paragraf 2, písmeno p: “Zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče.” Jinak zajímavá autoškola pro Android je taky tato: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.jamesdeer.autotest

RSS (komentáře k článku)