AutoData – prodlužte výdrž baterie plánovanou správou mobilních dat

mobile_data

Krátká výdrž na jedno nabití trápí snad každého majitele dnešních smartphonů, proto hledáme způsob, jak tuto krátkou dobu prodloužit. Jedním z největších konzumentů jsou mobilní datové přenosy, které využíváme na cestách především tam, kde není připojení přes Wi-Fi. S aplikací AutoData naučíme telefon automaticky vypínat a zapínat mobilní datové přenosy, abychom nepřišly o žádné důležité události a zároveň ušetříme spoustu energie.

AutoData – prodlužte výdrž baterie plánovanou správou mobilních dat

Jak to celé funguje?

Myšlenka tvůrce aplikace AutoData je jednoduchá – pokud neočekáváme zprávu každou vteřinu, stačí nám kontrolovat e-maily a další notifikace pouze jednou za pár minut. Datové přenosy se tedy automaticky po určité době při vypnutém displeji deaktivují a následně na krátkou chvíli po pravidelném intervalu aktivují. Tím je zajištěna pravidelná synchronizace dat a zároveň velká úspora energie.

autodata-mobile

Prostředí aplikace a nastavení

Nastavit aplikaci AutoData je velmi snadné – prostředí je totiž velmi jednoduché. Po spuštění aplikace nám autor krátce, ale přesně popíše, jak celá správa datového připojení funguje. Série ovládacích prvků se nachází pod modrou linkou – tlačítkem On aktivujeme celý proces. Čas, po kterém se při vypnutém displeji deaktivují datové přenosy a po jaké době se poté budou na minutu aktivovat, lze nastavit v části Settings. Aplikace je určena pro běžné uživatele, kteří nemusí být stále “online”. Minimální doba, po které se datové přenosy aktivují, činí totiž 10 minut. Musíte se tedy zkrátka smířit s tím, že se doba, po které se o příchozím mailu atp. dozvíte, může protáhnout právě až na 10 minut.

  autodata (2)

Závěr

Recenzovaná aplikace je ve svém principu velmi snadná, přesto účinná. Díky správě datových přenosů totiž snadno ušetříme spoustu energie, navíc nepřijdeme o žádné důležité upozornění. Po námi definovaném intervalu jsou datové přenosy automaticky deaktivovány a následně na minutu spuštěny. To vše se děje při vypnutém displeji a v momentě, kdy telefon opět rozsvítíme, se datové přenosy automaticky aktivují. Jedinou výtku máme k nemožnosti nastavení, jak dlouho budou datové přenosy aktivní (stále zůstává jedna minuta). Aplikace je ovšem úplně nová, takže jsme přesvědčeni, že její schopnosti se budou nadále vyvíjet.

AutoData
AutoData
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)