Potvrzeno. Cyanogen OS se oficiálně dostal do telefonu ZUK Z1

ZUK-Z1

Okolo smartphonu ZUK Z1 kolovala celá řada spekulací, které se však s oficiálním představením varianty tohoto “levobočka Lenova” pro asijský trh povětšinou rozplynuly či objasnily. Jednou z posledních nepotvrzených informací ohledně tohoto telefonu tak zůstávalo použití komerční verze CyanogenModu – upravené verze Androidu pojmenované Cyanogen OS. Tedy nepotvrzených až do dneška. Den před oficiálním mezinárodním představením ZUK Z1 totiž společnost ZUK partnerství se Cyanogen Inc. oficiálně potvrdila. Jen připomeňme, že se v ZUK Z1 ve verzi pro asijský trh nachází Android 5.1 s vlastní nadstavbou výrobce pojmenovanou ZUI.

ZUK-Z1 (1)

Od nasazení Cyanogen OS 12.1 si, dle vyjádření zástupců společnosti, ZUK slibuje plynulý a bezproblémový běh systému na jejich prvotině ZUK Z1. Cyanogen OS by zároveň měl zákazníkům přinést především řadu různých vylepšení, ale také lepší úroveň zabezpečení. V minulost využívalo služeb Cyanogen Inc. například OnePlus u svého modelu One, v tomto případě se však jednalo o použití CyanogenModu 11S a navíc toto partnerství nedopadlo zrovna dvakrát dobře. V současnosti je tak komerční CyanogenMod pravděpodobně nejvíce známý ve spojení s telefony YU, které jsou pro změnu produktem startupu založeného indickým Micromaxem. Na Cyanogen OS 12 tak běží například Yu Yureka Plus s výborným poměrem cena / výkon.

Další informace o mezinárodní variantě ZUK Z1 se snad dozvíme prostřednictvím tiskové konference, která se v Shenzenu odehraje 21.8., tedy zítra, a která by se měla celá točit okolo mezinárodní dostupnosti ZUK Z1.

Co říkáte na spojení ZUK Z1 a Cyanogen OS?

Zdroj: GizmoChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)