Menu

Xperia nebyla vodotěsná, majitelé mohou dostat náhradu škody

Majitelé telefonů Sony Xperia, které byly poničeny vodou, mohou zažádat o náhrady. Federální soud v New Yorku schválil soudní žalobu proti společnosti, která tvrdila, že telefony jsou vodotěsné. Bohužel Sony Xperia nebyla příliš vodotěsná.

Sony Xperia nebyla ve své podstatě vodotěsná

V žalobě stojí, že majitelé těchto telefonů byli uvedeni reklamou v omyl. Marketing trochu pochybil a prezentoval telefon spíše jako vodotěsný, nicméně jeho ochrana se zakládá spíše na voděodolnosti.

Žalobci navrhují, aby společnost prodloužila záruku o dalších 12 měsíců u nově zakoupených telefonů, nebo aby vrátila 50% z původní ceny zařízení. Sony s tímto verdiktem příliš nesouhlasí. Společnost usedne k soudnímu dvoru 1. prosince a verdikt bude pravděpodobně už konečný.

xperia-nebyla-vodeodolny-sony-vodotesny-reklama

Spor se prozatím týká jen USA, pokud se však jednou vytvoří precedens, je velice pravděpodobné, že k odškodnění majitelů Sony Xperie může dojít i ve zbytku světa. Spor se týká těchto modelů telefonu Sony Xperia:

 • Xperia M4 Aqua
 • Xperia ZR
 • Xperia Z Ultra
 • Xperia Z1, Z1s, Z1 Compact
 • Xperia Z2
 • Xperia Z3, Z3 Compact, Z3v, Z3+, Z3+ Dual
 • Xperia Z5
 • Xperia Z5 Compact
 • Xperia Z2 Tablet
 • Xperia Z3 Tablet Compact
 • Xperia Z4 Tablet

Měli jste někdy problém s voděodolností u telefonů od Sony?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Kateřina Bambušková

23.8.2017 12:06

Poté co se mi cca po měsíci používání u Sony Xperia Z3 Compact rozpadl ten magnetický nabíjecí konektor, tak ani o nějaké voděodolnoti nemůže být řeč…

Adam Firda

23.8.2017 12:13

Mal som svoju Z3+ vo vani, v umývadle pod vodou, pod tečúcou vodou, v bazéne… Možno viac ako 10x ten telefón bol pod vodou… A žiaden problém s ním nieje…
Tí ľudia v USA sú hrabnutí, oni si asi neuvedomujú že reklama je len reklama a nemala by všetko myslieť doslovne..tak sa niekomu podarilo v USA vyhrať žalobu proti redbulu lebo v reklamě uvádzal že dáva krídla…

Ondřej Hampl

23.8.2017 12:19

Stalo se mi to shodou okolností letos v létě u Z1 compact. Spadl mi do vany, hned vytažen – od té chvíle nejde spustit. Všechny krytky zavřené. Vizuálně nevypadá, že by voda dovnitř natekla. Do servisu jsem ho neposlal – nemám s nimi, co se týče komunikace, dobrou zkušenost. Tak ho zkusím dát nějakému individuálnímu opraváři,aby mi zjistil, co je za problém. Diagnostiku v servisu se mi platit nechce.
Jsem zvědavý, jak by případné odškodnění od Sony u nás vypadalo. Trochu jsem skeptický.

Temp0

temp0 0

23.8.2017 12:33

Zminka o precedensu je nesmysl.
Pokud to uživatelé v USA vyhrajou, rozhodnutí nebude mít žádný dopad na další země.
Něco podobného se Sony stalo s projekční TV kde měli závadu rozvržení projekčních lamp kdy jejich teplo odstrelilo po čase další lampy.
V USA je odskodnili, jinde ne. Navíc se kvůli této závadě v návrhu přestaly tv vyrábět, včetně náhradních lamp.
50tacu v pr****…

Tommy_CZ

Tommy_CZ 0

23.8.2017 12:55

Adam Firda: nesmál bych se lidem v USA. Reklama nesmí být lživá ani tam. Pokud jednou slibuji vodotěsnost podle certifikace, pak prostě musím vyřizovat související reklamace kladně. V EU je naštěstí situace v tomto směru už jasná.

Bolid49

23.8.2017 13:04

Měl jsem Z1 Compact, ale ten je někde na dně řeky. Teď mám Z3 Compact a párkrát jsem ho měl pod vodou – drží. Kdyby vrátili 50% tak bych se vůbec nebránil.

Uni

uni -43

23.8.2017 13:16

U lepené sendvič telefonu LOGICKY nelze zajišťovat voděodolnost. Stačí tepelná roztažnost nebo skrut/ohyb a máme “cedník. Tady Sony naráží na nekvalitu svého designu.
Nějaká cesta je vnitřek doslova “zalít” do lepidla, aby pro vodu nebyl prostor, pak zase úpí servisy (Samsung).
Nebo prostě nelhat (Apple) či rezignovat (Xiaomi).

Red74cze

RedRose 4

23.8.2017 13:16

Mam Xperia Z Ultra a Xperia Z1 a obe byly nekolikrat vykoupane a do dnes zadny problem…..

Милан4еха

23.8.2017 13:19

Sony jako znacce neverim. Meli dobry radia a do niceho jineho se nemeli poustet.

Nyny51

23.8.2017 13:19

Je dobře, že se někdo umí bránit lživé reklamě. My si tady už nějak zvykli, že nám všude lžou a tak když si koupíme vodotěsný telefon který vodotěsný není, přijde nám to normální, alespoň jak pozoruji reakce lidí.

Uni

uni -43

23.8.2017 13:23

Милан4еха: Ale tak ty herní konzole jim také vcelku jdou (až na PS3).

Simon_peter

Simon Peter 0

24.8.2017 6:38

Z5C – vždy po okupani prestalo tak na 2h niečo fungovať: wifi, alebo zvonenie, raz vypadlo aj gps, alebo nefungoval hlasný reproduktor na navigáciu… Všetko sa ale vždy do 2h dali doporiadku samé.
Horšia je silná nachylnost na prasknutie skiel predného aj zadného, znefunkcnenie ovládania dotyku pri prasknutí…
Z5C je za celý život najmenej odolný telefón aký som mal.
Doteraz mám funkčný SE Xperia Neo a aj ďalšie čo som používal po ňom, ale Z5C – dajte problémy, možno je to však aj nespolahlivym servisom v Pezinku.

Vojtch_vokoun

Vojtěch Vokoun 0

14.9.2017 5:46

Z3 Compact také nejsou po stránce odolnosti úplně dobré. Znám člověka, kterému spadla do bazénu a za minutu koupání se utopila a také se jim promackavala skla

johny1176

7.11.2017 6:42

Милан4еха: Tak ja mam Sony odjakziva, zacinal jsem jeste klasikou Sony Ericsson a nikdy jsem nemel zadny problem. Tak nevim proc te znacce neverit. Pokud nemate zadnou zkusenost, pak nepiste blaboly. To, ze jsou nekteri lidi tupci a lezou s telefonem do vody, aniz by si udelali kontrolu zavrenych krytek, to je celkem bezne. Vlastnim servis telefonu a opravami se zabyvam nekolik let, takze vim o cem mluvim. Sony s Hw chybami minimalni, napr. opravy napajecich konektoru, temer zadne na rozdil od jinych znacek. Jedine opravy jsou vymeny LCD ale to uz je u majitelu telefonu jejich chybou.

Juraj Michtalik

4.12.2017 11:57

Mal som Xperiu Z1 a vedel som že je iba vode odolná nie vodotesná. Aj napriek tomu som telefón umýval pod tečúcou vodou a párkrát som ho mal so sebou aj v bazéne. Raz som zašiel do extrému a zobral som ho so sebou do aquaparku kde som ho nosil 2 a pol hodiny vo vrecku kúpal som sa s ním fotil natáčal videa a aj napriek tomu sa s telefónom nič nestalo. Bol to mimoriadne odolný telefón a budem naň spomínať dlho. Momentálne mám Galaxy Note8 a ten beriem do vane pravidelne.

RSS (komentáře k článku)