Web VIRO pozastaven. Byl solární mobil jen fámou?

viro_ico

Před týdnem jsme v aktualitě psali o připravovaném mobilním telefonu VIRO, který měl být dobíjen obnovitelnou (pravděpodobně solární) energií, díky čemuž sliboval v podstatě nekonečnou výdrž na baterii. Technické parametry slibovaly 20,7Mpx fotoaparát, procesor Qualcomm Snapdragon 810, 4 GB operační paměti, 5,2″ Full HD displej a odolnost proti vodě. Smartphone nezávislý na zásuvce měl být představen 1. října.

Web VIRO pozastaven. Byl solární mobil jen fámou? Web VIRO pozastaven. Byl solární mobil jen fámou?

Ve čtvrtek zástupci tohoto startupu oznámili dosažení čtyř tisíc “lajků” na sociální síti Facebook a krátce na to webová prezentace VIRO zmizela ze světa. Na původní adrese getviro.com je nyní k vidění pouze stránka poskytovatele hostingu one.com, odstraněny byly také účty na Facebooku, Twitteru a YouTube. Při pokusu poslat e-mail na kontaktní adresu se vrací automatická zpráva, že schránka neexistuje. Dalo by se tak říci, že VIRO zcela zmizelo z Internetu.

Web VIRO pozastaven. Byl solární mobil jen fámou? Web VIRO pozastaven. Byl solární mobil jen fámou?

S největší pravděpodobností tak můžeme konstatovat (a zahraniční média se přiklánějí právě k této verzi), že celý projekt VIRO byl jen fámou (či, chcete-li, “fejkem”), nebo marketingovým experimentem. Možná se objevily nečekané technické problémy, nicméně to by snad nebylo důvodem k úplnému stažení se z webu. Můžeme doufat ve variantu, že se jedná jen o součást marketingu, ale to se nám nezdá příliš pravděpodobné. V případě, že získáme nějaké další informace, vás samozřejmě budeme informovat.

Zdroje: Mobil Telefon, 4PDA, ChezaSite, GizChina.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

solárne panely 1

Ako si vyrobiť solárnu nabíjačku [návod]

Návodyvlk vlk
3 min. uložit na později

Komentáře (8)