Čínský telefon Vivo xShot mění dějiny – překročil 40 000 bodů v AnTuTu

xplay3s_section2_mobile1

S rostoucím výkonem mobilních telefonů se – stejně jako na počítačích – pravidelně poměřují výkony jednotlivých modelů ve speciálních nástrojích – benchmarcích. Nutno upozornit, že výkony jsou pouze orientační a velmi často nic neříkající (i na přístroji s vysokým skóre se mohou hry a systém škubat). Jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších benchmarků je program AnTuTu, v němž nejvýkonnější mobilní přístroje dosahují skóre skoro 40 000 bodů. Slůvko skoro si dnes můžeme konečně škrtnout, neboť se podařilo tuto magickou hranici zdolat. A nebyl to Samsung, Sony, Xiaomi ani HTC, jak bychom si mohli myslet, ale čínská společnost se svým modelem Vivo xShot.

Vivo-xShot-antutu

Vivo-xShot-antutu-3

Vivo xShot s Full HD displejem a procesorem Snapdragon 801

Vivo xShot disponuje čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 MSM8974AC s frekvencí 2,5 GHz, 3GB RAM pamětí, 32GB vnitřním úložištěm a Androidem 4.3. Samotný test prozradil, že se telefon pochlubí Full HD rozlišením. Zatím však nebyl Vivo xShot oficiálně představen, a tak se jedná nejspíše o prototyp zařízení. Některé zvěsti naznačují, že se xShot vytáhne i se svým fotoaparátem, který by mohl nabídnout snímač se 24 MPx.

Společnost Vivo není úplně tak neznámá, jak by se mohlo zdát. Právě model Xplay 3S této společnosti byl vůbec prvním, kdo přinesl displej s Quad HD rozlišením do mobilního telefonu. S dostupností těchto modelů už je to horší – jsou k dostání zatím pouze na domácím trhu.

zdroj: gsminsider.comtalkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)