Viro připravuje telefon na solární baterie s “nekonečnou výdrží”

viro_ico

Startup Viro se 1. října chystá představit mobilní telefon s “nikdy nekončící baterií”. Údaj je samozřejmě poněkud nadsazený – ve skutečnosti se bude jednat o zařízení, které bude neustále dobíjet akumulátor (pravděpodobně) ze solárních panelů, umístěných na těle telefonu.

Viro připravuje telefon na solární baterie Viro připravuje telefon na solární baterie

Jen na baterii by zařízení mělo vydržet jeden den běžného používání, což je víceméně stejně, jako nabízí většina současných mobilů. S pomocí sluneční energie se ale výdrž může prodloužit až na několikanásobek – samozřejmě s ohledem na podmínky, ve kterých se s telefonem budete pohybovat. Solární panely tak možná pomohou vyřešit v současnosti asi největší problém chytrých telefonů, kterým je beze sporu malá výdrž na jedno nabití.

https://www.youtube.com/watch?v=vPJ-0i-8rDg

Z hlediska hardware bude telefon Viro docela slušným kouskem – má být osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 810, 4 GB operační paměti a 64 či 128 GB interního úložiště. K pořizování fotografií bude připraven fotoaparát Sony s rozlišením 20,7 Mpx. Známa je také velikost displeje, která se bude pohybovat lehce pod pěti palci, a skutečnost, že zařízení bude odolné proti vodě.

https://www.youtube.com/watch?v=mX0rQBx43vM

Oznámení smartphonu se bude konat 1. října a zahájení prodeje je naplánováno na začátek příštího roku. Do té doby můžete sledovat oficiální stránky na sociálních sítích Twitter, Facebook a Google+.

Viro připravuje telefon na solární baterie Viro připravuje telefon na solární baterie

Zdroje: 4PDA, GizChina, Viro, Phones Review.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

solárne panely 1

Ako si vyrobiť solárnu nabíjačku [návod]

Návodyvlk vlk
3 min. uložit na později

Komentáře (18)