Jak často hrajete na telefonu hry? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

gaming_ico

Při pohledu do minulosti můžeme konstatovat, že ještě relativně nedávno se na mobilních telefonech daly hrát pouze jednoduché až primitivní hříčky. To jim sice neubírá nic na chytlavosti, zábavnosti, nebo hratelnosti – třeba takový Had z Nokií byl svého času skutečným fenoménem (svědčí o tom i “remake” pro Android, kterou jsme popisovali ve článku Snake ’97: zahrajte si legendárního Hada ze starých Nokií na Androidu) – nicméně o hrách v té podobě, v jaké je můžeme znát dnes, se nedalo mluvit ani zdaleka.

Chytré telefony přinášely, kromě jiného, také stále výkonnější hardware, který již dnes přinejmenším na papíře snese srovnání s notebooky i mnohými stolními počítači. Na mobilu můžete zahrát Angry Birds, Clash of Clans, Real Racing, stejně jako porty populárních titulů – třeba Final Fantasy či Grand Theft Auto. Her jsou v Obchodě Play tisíce, těch kvalitních přinejmenším stovky, což z Androidu udělalo platformu nejen pro příležitostné hráče, ale i “skalní pařmeny,” pro kterou je mobil alternativou herní konzole, případně i jediným herním prostředkem. Proto jsme se v rámci jedenáctého dílu cyklu “Víkendová hlasovačka a diskuze” rozhodli prozkoumat tento segment a zeptat se vás, jak často hrajete na svém mobilním telefonu hry.

Grafika dnešních her je skutečně na úrovni Grafika dnešních her je skutečně na úrovni

Hlasovačka: Jak často hrajete na telefonu?

Na výběr vám tentokrát dáme ze sedmi možných odpovědí. V diskuzi pod článkem nám pak můžete napsat, jaké jsou vaše nejoblíbenější hry, nebo jaký žánr nejraději “paříte.”

Jak často hrajete na svém telefonu vy? Jak často hrajete na svém telefonu vy?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze chtěli vědět, s jakou verzí operačního systému Android začínali naši čtenáři. Ukázalo se, že největší část naší čtenářské obce používá zařízení s Androidem přibližně pátým rokem – 28 % respondentů prožilo své “poprvé” s Androidem 2.3 Gingerbread, který byl představen koncem roku 2010. Pětina čtenářů začínala s Androidem 2.2 Froyo a 15 % s Eclairem, tedy verzí 2.0/2.1. Ke skutečným pamětníkům se může řadit přibližně 16 % čtenářů, kteří se poprvé setkali s Androidem verze 1.0 až 1.6, Naopak ke “služebně” nejmladším patří asi pětina čtenářské obce, která se s tímto operačním systémem poprvé seznámila ve verzi 4.0 a novější.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Téma této hlasovačky je inspirováno článkem [Weekend Poll] How Often Do You Play Games On Your Smartphone?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)