Menu

Ubuntu útočí na smartphony, Meizu MX4 oficiálně v prodeji

Android není zdaleka jediným systémem, se kterým se lze v mobilním telefonu setkat. Kromě zaběhlé konkurence se ale na trh řítí ještě další velký rival, který je znám především z prostředí počítačů. Společnost Canonical stojí za známou distribucí Linuxu s názvem Ubuntu, a právě její verze Ubuntu Touch znovu míří na mobilní telefony. S tímto systémem jsme se mohli setkat již ve starší verzi telefonu Meizu MX3, nyní ovšem započal prodej novějšího modelu Meizu MX4, který lze nyní koupit oficiální cestou právě s tímto systémem. Telefon lze zakoupit v oficiálním obchodu společnosti Meizu, kde vyjde přibližně na 1799 čínských jüanů, tedy v přepočtu na 7 000 Kč bez DPH. Prodej se prozatím týká pouze domácího trhu, dá se ovšem předpokládat, že jej brzy nabídnou i obchody, které umožní zaslání do našich končin.

Meizu MX4 Ubuntu edition

Meizu MX4 je oficiálně v prodeji i na našem trhu, jedná se ovšem o verzi s Androidem. Tento smartphone je vybaven 5,36″ Full HD displejem, osmijádrovým čipem MediaTek MT6595, 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm. Tento přístroj jsme již pro vás recenzovali zde, bylo by ale nesmírně zajímavé porovnat stejný telefon s jiným systémem. Velkou výhodou systému Ubuntu Touch zůstává možnost instalace aplikací z Ubuntu Store.

Meizu MX4 s Ubuntu v Barceloně

zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Tom

Tom

18.5.2015 12:46

Super super super super super!!!! :)

Googler

z aplikace
18.5.2015 13:56

Fuj fuj fuj fuj fuj!!!

Beren

Beren 0

18.5.2015 14:19

Dobré zprávy…

Pavel

Pavel

18.5.2015 20:26

Nechci rýpat, ale ten komentář v tom videu je strašně okatě nepřipravený :( zní to hrozně. Ty vyplňovací nicneříkajíci slova :( vlastně se stačilo na to video koukat bez zvuku a efekt by byl stejný

Paltopist

Paltopist

18.5.2015 20:55

Já mám Linux rád , dokonce používám Ubuntu, ale chorobná potřeba Canonicalu vše inovovat mě dovádí k šílenství. Křížek na okně nemůže být vpravo, ale musí být vlevo, aby to nepřipomínalo Wokna. To samé Canonical dělá i s Ubuntu Touch, nemůže si vzít to dobré ze všech platforem (viz. přizpůsobitelnost MIUI, rychlost Cyanogenmodu, experimentální fce. Paranoid Androidu – dle mého názoru Linux na to vše má), místo toho vymyslí zmršenou kombinaci swipování Metra, Blinkfeedu HTC, ikon Touchwizu a gest Blackberry.

Petr

Petr

19.5.2015 11:44

To Paltopist: jenže ta Vámi zmiňovaná chorobná potřeba mít křížek vlevo místo vpravo není žádná inovace, OS X to tak používá pěkně dlouho. Víte, můžete vymyslet něco Vy. Někomu se třeba to řešení od Canonicalu zamlouvá. Osobně nesouhlasím se všemi změnami, které Canonical dělá, ale nechť v nich pokračuje. Alespoň rozvíří stojaté vody, ať už v mobilní sekci, či na desktopu. Upřímně chaos v podání Windows Phone nebo totální lenost Androidu si ani nic jiného nežádají.

Tyna

Tyna

19.5.2015 17:59

Bude možné nechat na mobilu android? A co android lollipop?

RSS (komentáře k článku)