Pláž se na desítky let stala hřbitovem telefonů s Garfieldem. Odkud se braly?

telefony s garfieldem

Od osmdesátých let minulého století se na pláži Iroise ve francouzské Bretani začaly objevovat telefony s Garfieldem. Dlouhou dobu nikdo nevěděl odkud pocházejí, ani proč se desítky let neustále vyplavují na pláži. Místním obyvatelům tak nezbývalo nic jiného, než telefony sbírat a vyhazovat, protože přeci jen šlo o plastový odpad. Záhada ale byla nyní po 35 letech rozluštěna.

Telefony s Garfieldem pochází z přepravního kontejneru

Podle serveru BBC se tohle tajemství tento týden podařilo rozluštit. Telefony s Garfieldem se na pláž vyplavují z přepravního kontejneru. Ten se z lodi do moře dostal při bouři před 35 lety a proud jej následně odnesl do jeskyně.

Le mystère des téléphones Garfield échoues enfin résolu

Le mystère des téléphones Garfield échoues enfin résolu

Obyvatelé v okolí pláže již delší dobu tušili, že telefony pochází z přepravního kontejneru, ale nikdy tento kontejner nedokázali najít. Nedávno spustili aktivisté novou kampaň, ve které upozorňují na znečištění plastů na plážích a v mořích. Jako symbol této kampaně byly použity právě telefony s Garfieldem. Kampaň s Garfieldem byla úspěšná, protože farmář René Morvan upozornil na místo, kde po bouři našel první Garfield telefon. Na místě se nacházel i samotný kontejner s telefony.

Do samotné jeskyně se dá dostat pouze při větším odlivu. Záhada tak byla po 35 letech vyřešena, dobrovolníci, kteří se do úklidů pustili ale upozorňují, že se jedná jen o hrstku plastových odpadů. Každý rok se z lodí do moří a oceánů dostane zhruba 1 500 kontejnerů s různými materiály.

Vlastnili jste v dětství podobné plastový telefon?

Zdroje: theverge.com, bbc.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)