Telefony Lenovo Moto vstupují na náš trh. Potrápí konkurenci?

Moto 2015 Family Portrait

Telefony Motorola mají za sebou poměrně těžké časy, kvůli nepřesvědčivým prodejům se postupně stáhly z většiny světových trhů a značka se soustředila zejména na domácí zákazníky. Před více než rokem a půl však americkou Motorolu z rukou Googlu odkoupilo čínské Lenovo. Od té doby tento čínský gigant pracoval na restrukturalizaci a plné integraci nově nabyté značky pod svá křídla a nyní postupně navrací telefony s logem M na zádech na mezinárodní trhy, ovšem nyní již jako řada telefonů Lenovo Moto. Před třemi týdny se ohlášení návratu někdejších Motorol dočkali naši východní sousedé a nyní přišla řada i na náš trh.

Telefony samotného Lenova nejsou na našem trhu příliš dlouho a i přesto si na něm našly své pevné místo a patří mezi nejprodávanější. Své už tak silné postavení si tak chce tento výrobce ještě upevnit s pomocí trojice telefonů někdejší Motoroly. Řadu uživatelů pak zajisté potěší, že všechny novinky na náš trh přicházejí s nejnovějším Androidem 6.0 Marshmallow, a to bez jakékoli dodatečné nadstavby. Všechny novinky by také měly nabídnout plnou podporu tuzemských LTE frekvencí. Všechny novinky budou na našem trhu dostupné od května.

Lenovo Moto G

U nejlevnějšího telefonu nové řady Lenovo Moto se můžeme spolehnout na přítomnost 5″ HD displeje, 64bit chipsetu Qualcomm Snapdragon 410 a 2 GB RAM spolu s 16GB úložištěm. Přítomen je také slot na microSD karty do velikosti až 32 GB. Baterie Moto G nabídne kapacitu 2470 mAh, s rychlým dobíjením však nepočítejte. Jedním z lákadel telefonu je 13 MPx fotoaparátu se světelností objektivu f/2.0, který je použit i v telefonu Nexus 6. Potěší také odolnost vůči vodě se stupněm krytí IPx7.

Cena pro náš trh: 5 499 Kč s DPH

Moto G 1

Lenovo Moto X Play

Další novinkou na našem trhu se má stát Lenovo Moto X Play, který míří do střední třídy. Co se konkrétní hardwarové výbavy týče, použitý displej má úhlopříčku 5,5″ a FullHD rozlišení. O výkon se stará 64bit osmijádro Qualcomm Snapdragon 615 s grafickým čipem Adreno 405. Operační paměť nabídne kapacitu 2 GB a interní úložiště má disponovat 16 GB, i zde je přítomna podpora microSD karet, tentokrát do velikosti až 128 GB.

Hlavní fotoaparát nabídne snímač Sony IMX230 s rozlišením 21 MPx a fázovým ostřením doplněný o objektiv o světelnosti f/2.0. Baterie má kapacitu 3630 mAh a telefonu by měla poskytnout 2denní výdrž. Oproti levnějšímu Moto G je zde již přítomno rychlonabíjení TurboPower, přičemž uživatel by díky němu měl za 15 minut nabíjení získat energii na až 13 hodin provozu. Bohužel zde se již s voděodolnou konstrukcí nesetkáme, telefon však disponuje alespoň vodu odpuzujícím povrchem. Telefon nabídne podporu 2 SIM karet.

Cena pro náš trh: 8 999 Kč s DPH

moto x play

Lenovo Moto X Force

A nakonec se dostáváme k nejvybavenějšímu nově příchozímu telefonu – Lenovo Moto X Force. Z běžné hardwarové výbavy rozhodně stojí za povšimnutí výkonný osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 810 doplněný o 3 GB operační paměti RAM. Použitý fotoaparát je totožný jako ten u modelu Moto X Play a nabídne tak snímač s rozlišením 21 MPx a technologií fázového ostření.

Hlavní zajímavostí zde je však údajně nerozbitný displej. Vysoké odolnosti zde bylo dosaženo pomocí velmi odolné krycí vrstvy ShatterShield v kombinaci s flexibilním P-OLED displejem – ten má mimochodem 5,4″ a QHD rozlišení. Že Lenovo této kombinaci věří, dokazuje čtyřletou zárukou na rozbitý displej, na telefon se však vztahuje standardní dvouletá záruka. Konstrukce telefonu je pak tvořena kovovým rámem a balistickým nylonem.

Cena pro náš trh: 19 999 Kč s DPH

Lenovo moto X force

Co na nově příchozí telefony Lenovo Moto říkáte? Prosadí se na našem trhu?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)