Menu

Telefon od Amazonu bude disponovat 6 kamerami

Amazon se rozhodl vydat do pro něj zatím neprobádaných vod a chystá tak svůj první smartphone s Androidem. Úspěch s tablety a čtečkami Kindle byl velký, a tak není potřeba dlouho váhat nad tím, jestli se nepokusit o podobný úspěch i na poli chytrých telefonů. Telefon zaujme především nízkou cenou a také šesticí kamer.

Fotit všemi kamerami naštěstí ale opravdu nebudeme. Pro focení jsou určené standardní kamery na přední a zadní straně telefonu. Zbylé čtyři budou sloužit pro gesta, kterými budeme telefon ovládat. Čtyři kamery pro ovládání telefonu budou umístěné na přední straně telefonu nad a pod displejem. Telefon od společnosti Amazon by měl disponovat displejem o velikosti 4,7 palce s rozlišením 720p (HD). Uvnitř telefonu nalezneme čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcomm, kterému bude dopomáhat 2GB RAM. Zadní fotoaparát z továrny Sony by měl dosahovat rozlišení 13 Mpx. Svými specifikacemi se tak zařadí do střední třídy telefonů.

Amazon

Další informace o telefonu, u něhož zatím nevíme ani jeho název, prozatím nemáme, ale je pravděpodobné, že telefon bude obsahovat nadstavbu podobnou v tabletech Kindle Fire, která výrazně upravuje systém telefonu, tedy Android. Telefon se podle spekulací má dostat na trh v třetím kvartále tohoto roku za prozatím nezveřejněnou, byť nejspíše nízkou, cenu. Jsme velmi zvědavi, jak se telefon bude skrze gesta ovládat.

Zdroj: gmsarena.

 

Komentáře

cetet

cetet

z aplikace
2.5.2014 13:17

Moc pěkná zadní strana a zajímavá možnost ovládat mobil gesty. (jestli ti bude fungovat :-D)

heh

heh

2.5.2014 13:41

Vždyt to je už týden, dva stara informace ne? :D

erroreq

erroreq

2.5.2014 14:12

Nevím proč, ale připomíná mi to něco z iPhonu 5c, něco ze samsungu a něco úplně nového dohromady :D Ale vypadá pěkně, docela by mě zajímala cena :D

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

2.5.2014 18:57

erroreg: přesně tak, vidím to úplně stejně :)

MrPedro

MrPedro

2.5.2014 20:08

Z iphonu cerny obdelnik s kulatymi rohy a ze samsungu android?

bzum

bzum

2.5.2014 22:33

Tak ze samsungu hw tlacitko, z iPhonu tvar a jeste tam vidim trochu Nexus 4. :-) A android neni urcite ze samsungu…

Marcel Dauth

z aplikace
3.5.2014 11:42

MrPedro zapomenul na tu maličkost, že Android není od žádného ze stávajících výrobců mobilů.

chucky

chucky

6.6.2014 17:54

mno jak vidno patentová válka může začít.

RSS (komentáře k článku)