Osm jader a LTE za 3600 Kč v podání telefonu TCL MEME Da

TCL Meme Da

Poslední dobou se v Číně objevuje množství telefonů, zajímavých především svou cenou a parametry, které jsou za ni schopny nabídnout. Mezi ty lze bezesporu zařadit i smartphone TCL MEME Da, resp. jeho právě představenou, vylepšenou verzi. TCL patří mezi velké hráče na domácím trhu. Pokud vám však jméno této společnosti nic neříká, název, pod kterým prodává telefony v Evropě už zajisté bude. Jedná se totiž o telefony Alcatel, jenž v poslední době zažívají obrodu.

TCL Meme Da 2

Ale vraťme se zpět k TCL MEME Da. Jeho hlavní zbraní pro boj s konkurencí bude především zbrusu nové osmijádro MediaTek MT6752. Jedná se o 64-bitový procesor doplněný o výkonný grafický čip Mali-T760. MT6752 využívá jádra Cortex-A53, taktovaná na 1,7GHz. Silnou zbraní pro boj s konkurencí je rozhodně také podpora FDD LTE, přesné frekvence však zatím nejsou známy, je tedy otázkou, zda bude telefon podporovat všechny frekvence využívané v ČR a to včetně, výrobci často opomíjeného, pásma 900MHz, které u nás hojně využívá Vodafone. Přítomna je rovněž dostatečná porce operační paměti a sice 2 GB. Interní úložiště má kapacitu 16 GB a lze jej rozšířit o paměťové karty microSD. Uživatele rozhodně neurazí aní 5,5 palcový IPS OGS displej disponující Full HD rozlišením. Obstojné výsledky by mohl podávat rovněž hlavní 13MPx fotoaparát a přední 8MPx kamerka. Baterie o kapacitě 3500 mAh je zase příslibem dostatečné výdrže na jedno nabití.

Cena vylepšené verze TCL MEME Da byla pro čínský trh stanovena na 899 juanů, což v přepočtu znamená přibližně 3600 Kč. Vzhledem k aktuálním snahám TCL/Alcatelu, prosadit se na evropském trhu a tomu, že se předchůdce tohoto telefonu prodává i pod značkou Alcatel je zde poměrně slušná šance, že se do Evropy podívá i tato novinka. Pokud k tomu skutečně dojde, je otázkou kdy se tak stane a především kolik si zde výrobce za svůj produkt řekne.

Jak se vám TCL MEME Da líbí? Kolik byste byli ochotni zaplatit za jeho evropskou verzi?

 

Zdroj: GizChina.com, TheGadgetsFreak.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)