T-Mobile G1 – první telefon s Androidem

T-Mobile G1

[převzato z blog.inmite.eu]

A je to venku! Zpráva, která se dostala i do “většinových” médií oběhla před dvěma dny svět – první telefon, ve kterém “má prsty” Google je na světě a bude se jmenovat T-Mobile G1.

Právě předevčírem totiž proběhla v New Yorku tisková konference, na které byl tento první telefon, běžící na platformě Android oficiálně představen. Bylo docela příjemné zjistit, že se naše doměnky a dohady mnoho od skutečnosti nelíšily. Na video z celé konference se můžete podívat přímo na microsite telefonu, shrňme si zde proto jen letem světem co se odehrálo:

  • Konference se zůčastnil T-Mobile (Cole Brodman, Chief Technology and Innovation Officer), Deutche Telecom (Christopher Schlaffer, Group Product and Innovation Officer), Google (Andy Rubin, Senior Director of Mobile Platforms) i HTC (Peter Chou, Chief Executive Officer) .. a jako překvapení přijeli na kolečkových bruslích také Sergej a Larry (i když toho mnoho zajímavého nenapovídali).
  • Telefon by měl být vypuštěn do světa 22. října v USA a začátkem listopadu také ve Velké Británii. Zbytek Evropy by měl přijít na řadu postupně během začátku roku 2009 (kdy přesně se ale oficiálně objeví telefon i u nás je zatím docela těžké odhadovat).
  • Telefon bude v USA stát 179 USD, ovšem samozřejmě bude třeba upsat se T-Mobile na 2 roky (s tarifem za 25 či 35 USD).
  • Telefon bude SIM-locknutý pro T-Mobile (ale řekl bych, že jde jen o formalitu a prolomení jistě nebude dlouho trvat).
  • Měli bychom se dočkat všech předpokládaných “fíčůrek”, tj. rychlý 3G Internet (který byl hodně zdůrazňován), GPS, bluetooth, touchscreen, klávesnice schovaná pod odsunovacím displayem .. podrobnou specifikaci najdete přímo na webu HTC. Ze software pak především prohlížeč postavený na WebKitu (podobně jako Google Chrome), úzká integrace s Google Maps a GMailem, ale také “AppStore” – trh aplikací.
  • Během začátku prodeje by měly být také kompletně otevřeny zdrojové kódy platformy Android.

Ještě chvilku si tedy asi na vyzkoušení svých aplikací na tomhle telefonu budeme muset počkat ..

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)