Sony zvažuje ukončení výroby mobilních telefonů a televizí

Sony Xperia konec

O tom, že se společnosti Sony příliš nedaří, jsme vás již několikrát informovali. Tato japonská společnost dnes stojí za několika odvětvími elektroniky – televize, herní konzole, fotoaparáty či třeba mobilní telefony. Díky našemu zaměření nás nejvíce zajímá mobilní divize, která se již řadu let zabývá výrobou mobilních telefonů s Androidem. Řada Sony Xperia si již získala obrovský počet fanoušků a zejména poslední vlajková řada Z3 se nesmírně povedla. Zbytek portfolia už bohužel tak slavný není, navíc se Sony trápí s prodeji a mobilní divize je prodělečná. Podobně se vyvíjel rovněž trh s notebooky řady VAIO, kterých se společnost nakonec zbavila a danou divizi prodala. Bohužel se zdá, že by mohl podobný osud potkat i výrobu smartphonů, která již nemá pro Sony takovou prioritu. To v oficiálním rozhovoru potvrdil i CEO společnosti Kazuo Hirai.

sony mobilni divize ztraty

Stejně jako mobilní divize se trápí i část společnosti stojící za televizemi – mohla by tedy dopadnout stejně jako divize VAIO. Ptáte se, co by společnosti Sony po prodeji divizí chytrých telefonů a televizorů zbylo? Jsou to tři výdělečné divize – filmové studio Sony Pictures Entertainment, herní konzole PlayStation a senzory do mobilních telefonů. Právě senzory velmi úzce souvisí s Androidem i konkurencí, protože tyto čipy používá obrovské množství mobilních přístrojů na trhu. Jedním z největších hráčů je dokonce společnost Apple, která čipy pravidelně odebírá. Stačí se ale podívat na několik vlajkových modelů současnosti a zjistíte, že čipy Sony jsou zde hojně zastoupeny. Jmenovat můžeme například nejnovější telefony od Xiaomi, které využívají oblíbený senzor IMX214.

SOny IMX214

Jak tedy dopadne mobilní divize? Na to si budeme ještě muset chvíli počkat. Výrok CEO společnosti o tom, že mobilní divize klidně může být prodána jako část společnosti s notebooky VAIO, nás ovšem vůbec nepotěšila.

Jak vnímáte případné ukončení výroby smartphonů a televizí od Sony vy?

zdroje: androidheadlines.comtheverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (179)