SolSol: kšiltovka, která nabije váš mobil solární energií

ksiltovka-solsol-ikona

Jak nabíjíte svůj telefon, když v blízkosti není elektrická zásuvka? V současnosti jsou oblíbené power-packy či powerbanky, nicméně ty zvládnou jen omezený počet nabití. Pak je potřeba do nich z elektrické sítě doplnit energii. Jednou z možností je využití solární energie. Právě do tohoto segmentu míří kšiltovka SolSol, která má v kšiltu zabudovaný malý solární panel.

Na zadní strany kšiltovky je vyveden USB konektor, do kterého lze připojit nabíjecí kabel. Celkem logicky je tak čepice určena k nošení kšiltem dopředu, což jistě mnohým zájemcům nebude vyhovovat. Otázkou je, nakolik může být tak malý panel efektivní. Podle zahraničních zdrojů dodává proud mezi 125 a 350 mA. To stačí na průběžné nabíjení většího telefonu jedině v režimu spánku.

Kšiltovka SolSol Kšiltovka SolSol

Nesmíme zapomínat ani na to, že k nabíjení je nezbytné sluneční světlo, takže při zatažené obloze bude efektivita nabíječky menší, případně nebude nabíjet vůbec. Pro srovnání: běžné nabíječky a powerbanky nabízejí výstup mezi 1000 mA a 2000 mA, tedy v průměru šestkrát vyšší. Pokud vám tedy nyní trvá nabití telefonu standardní nabíječkou hodinu a půl, počítejte s tím, že s kšiltovkou to bude šestkrát déle. Konkrétní příklad mluví za vše: pokud se bude přístroj dobíjet proudem 200 mA, znamená to, že telefon s kapacitou baterie 3000 mAh nabijete z nuly do plného stavu (při zanedbání ztrát) za 15 hodin.

https://youtu.be/yqYUt4U00Tk

Co můžete kšiltovkou SolSol nabíjet

Kšiltovka SolSol se tak patrně nestane primárním způsobem nabíjení, může se však uplatnit při outdoorových aktivitách, kdy není možné používat standardní nabíječku. Nabíjet přitom lze prakticky jakékoli zařízení, jehož kabel má koncovku USB, tedy všechny telefony s Androidem, iPhone 5 a 6. Majitelé iPhone 7 však budou mít smůlu.

Kšiltovka SolSol Kšiltovka SolSol

SolSol je prvním výrobkem společnosti Unique Creative Ideas z Los Angeles, která se hodlá zabývat produkty souvisejícími se solárním nabíjením pro běžného uživatele za přijatelnou cenu. V oblasti propojení chytré elektroniky a oděvů se však nejedná o první počin – například tento týden oznámily společnosti Google a Levi’s bundu, umožňující uživatelům ovládat své telefony pomocí speciálního tlačítka na rukávu.

Nabíjecí čepice bude i v růžové barvě Nabíjecí čepice bude i v růžové barvě

Kšiltovka je prodávána v řadě barevných provedení, její cena je stanovena na 56 dolarů (asi 1400 Kč). Vyrobena má být ze 100% bavlny a pochopitelně nebude chybět možnost přizpůsobení různým velikostem hlavy. Čepice SolSol není vodotěsná, ale je odolná vůči vodě, takže se nemusíte bát jít si v ní zaplavat.

Co na kšiltovku SolSol říkáte? Pořídili byste si ji?

Zdroje: ixbt.com, androidheadlines.com, engadget.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)