Remove Airline Passenger: návyková hra na motivy skutečné události

remove-airline-passenger-navykova-hra-na-motivy-skutecne-udalosti

Minulý týden rozdmýchal mediální vášně incident, kdy ochranka amerických aerolinek United Express násilím vyvedla jednoho z cestujících z letadla. Již v pondělí se v Obchodě Play objevila hra Remove Airline Passenger, motivovaná zjevně touto kauzou. Pojďme se podívat, jak si díky ní můžete zkrátit dlouhou chvíli.

Než se pustíme do samotné hry, vraťme se ještě na okamžik ke zmíněné nešťastné události. Její příčinou byl takzvaný “overbooking”, což je prodej zboží nebo služby nad rámec skutečné nabídky. Jedná se o běžnou praxi v cestovním a ubytovacím průmyslu, kde se očekává, že část klientů svou objednávku zruší a/nebo se nedostaví. Výsledkem tak je 100% naplnění kapacity i v případech, kdy několik zákazníků službu nakonec nevyužije. V případě leteckých společností je tak běžnou praxí, že prodají více letenek na daný let, než kolik je volných sedadel. Když se pak před odletem sejde vyšší počet cestujících, než je kapacita letadla, nabídnou aerolinky finanční kompenzaci těm, kdož se svého místa vzdají.

V tomto konkrétním případě byli nakonec vylosováni čtyři cestující: tři přijali nabídku aerolinek, čtvrtý trval na tom, že musí odletět, na což reagoval zásah ochranky, která ho z letadla vyvedla. O incidentu informoval například zpravodajský server iDnes.cz.

United Airlines Passenger Forcibly Removed on Overbooked Flight

United Airlines Passenger Forcibly Removed on Overbooked Flight

Vyhoďte pasažéry z letadla ve hře Remove Airline Passenger

V pondělí se v Obchodě Play objevila hra Remove Airline Passenger, jejíž název dostatečně přesně naznačuje, co bude vaším úkolem. Ano, budete vyhazovat cestující, ale ne jen vybrané nýbrž úplně všechny stylem “padni, komu padni”. Alespoň nezbude nikdo, kdo by vaše jednání v roli ochranky dokumentoval na mobilní telefon.

Ve hře se jedná o palubu letounu (neexistující) společnosti Divided Airlines (narážka na United Airlines; united = spojený, divided = rozdělený), která je známa častým “overbookováním” svých letů. Úkolem hráče je pomoct při odstraňování cestujících, kteří nejsou ochotni dobrovolně opustit své místo. Souvislost s výše uvedenou kauzou je tedy více než zřejmá.

Z praktického hlediska se jedná o klasickou “nekonečnou běhačku”, v jejímž průběhu klepáním na levou či pravou stranu obrazovky vyhazujete (všechny, nikoli jen vybrané) cestující z příslušné dvojřady sedadel. Důležité je přitom správné načasování – pasažéra lze vyhodit jen v poměrně krátkém okamžiku. Z hlediska hratelnosti se tedy nejedná o nic náročného, přesto (nebo možná právě proto) věříme, že se tento titul může stát příjemným způsobem trávení volných chvilek.

Rychlost chůze uličkou se s přibývajícími body zvyšuje, což vyžaduje stále hbitější reakce. Hra končí okamžitě a nekompromisně poté, co minete jednoho cestujícího, což jí přidává na dramatičnosti. Grafika se nese ve stylu “pixel art” a je podtržena jednoduchým zvukovým doprovodem ve stylu starých konzolí či osmibitových počítačů. Celkem jasný obrázek si můžete udělat z následujícího videa.

Remove Airlines Passenger gameplay

Remove Airlines Passenger gameplay

Hra Remove Airline Passenger je k dispozici zdarma, obsahuje sice reklamy (bohužel někdy i reklamní videa přes celou obrazovku), ale nepožaduje žádné nákupy v aplikaci. Během čtyř dnů od publikace si ji stáhlo tisíc hráčů, přičemž průměrná známka 4,8 svědčí o jejich značné spokojenosti. 11 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 2.3 a vyšším.

Remove Airline Passenger
Remove Airline Passenger
Zahrajete si hru Remove Airline Passenger? Podělte se o nejvyšší dosažené skóre!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

poznej

Poznej slovo – Český hlavolam ve stylu PixWords

Hry Jan Tipmann Jan Tipmann
3 min. uložit na později
Slovo-Mistr

Slovo Mistr: další návyková hra se slovy

Hry Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (0)