Jak skončil váš poslední telefon? (Hlasovačka)

Jak-skončil-váš-poslední-telefon-(Hlasovačka)

V prvním díle našeho pravidelného cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze společně s vámi zabrousíme do historie. Pro někoho možná dávné, pro jiného relativně čerstvé, neboť nedávno byly Vánoce. Budeme se totiž ptát, jak skončil váš poslední telefon.

Obsah článku

 

Jak skončil váš poslední telefon? Jak skončil váš poslední telefon?

Co můžete dělat se starým mobilem?

Možností, co udělat s vysloužilým mobilním telefonem, je nespočet. Předpokládáme, že poměrně častým krokem bude jeho “poslání dál” – typicky dalším členům rodiny. Další možností je prodej. Pokud je zařízení v zachovalém stavu, můžete jeho prodejem získat příjemný příspěvek na nákup nového modelu. Poměrně hodně lidí si však vysloužilé telefony nechává – ať už jako zálohu pro případ ztráty či poruchy stávajícího, nebo prostě jen tak “pro strýčka Příhodu”.

Staré telefony nepatří do koše Staré telefony nepatří do koše

Otázce, co všechno můžete provádět se starším telefonem, jsme se v minulosti věnovali opakovaně. Před dvěma roky jsme například přinesli sérii tipů, co s vysloužilým telefonem či tabletem. Zkusme se podívat na některé role, které mohou zastávat jinak nepoužívané mobily.

  • Mobilní telefon s datovou SIM lze používat jako přenosný Wi-Fi hotspot.
  • Mobil s Androidem lze použít jako dálkový ovladač mnoha aplikací (např. multimediálního centra KODI, přehrávače MPC-HC a dalších).
  • Starší Android také může fungovat jako bezpečnostní kamera s celou řadou funkcí (zrovna tento týden jsme představovali sympatickou aplikaci Haven). Víceméně podobným způsobem použití je role dětské chůvičky s neomezeným dosahem (viz například aplikace Dormi).
  • Pokud uvažujete o koupi webové kamery (např. kvůli videohovorům), podívejte se, zda vám doma neleží vysloužilý mobil. Například s programem DroidCam Wireless Webcam tuto roli zvládne doslova levou zadní.
  • S příslušnými aplikacemi lze mobil i bez SIM používat jako VoIP telefon (např. pro hovory přes Skype, Whatsapp apod.).
  • Pokud si do zařízení nainstalujete aplikaci, která nevyžaduje připojení k Internetu, může mobil zastat i roli automobilové, cyklistické či turistické navigace.
  • Posloužit může také jako MP3 přehrávač nebo rádio (například s výstupem do reproduktorů).

 

Praktických využití je celá řada Praktických využití je celá řada

Jak skončil váš poslední telefon?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: jak skončil váš poslední telefon?

V diskuzi pod článkem se můžete podělit o své dosavadní zkušenosti s uplatněním starých mobilních telefonů. Budujete si z nich “šuplíkové muzeum”, nebo je “posíláte dál do světa”? Jaké netradiční využití jste našli pro vysloužilý mobil?

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, kolik jste celkem nainstalovali aplikací?

Zjištěný počet aplikací možná překvapil i mnohé z vás, nicméně většina čtenářů se “drží při zemi”. Nejčastější odpovědí totiž byla druhá nejnižší varianta 101 až 500 aplikací, pro kterou hlasovalo 34 % respondentů. Dalších 26 % pak do svých telefonů a tabletů nainstalovalo mezi 501 a 1000 programů, 17 % pak zvolilo odpověď mezi 1001 a 2000. Do sta aplikací se vešlo jen 14 % hlasujících, naopak více než 2000 programů nainstalovalo jen 8 % z vás.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)