Oukitel U6: telefon s výdrží 5 dní a dvěma displeji

Oukitel U6

Asi by se hodilo hned zprvu uvést, že oněch 120 hodin na baterii se sice dá dosáhnout, ale jen při výhradním používání sekundárního dipleje. Ten je totiž tak trochu úsporný, tak trochu E-Ink. Podobné řešení smartphonu se dvěma displeji, z nichž ten zadní je E-Ink jsme již mohli vidět například u zařízení značky Yota. Nemůžeme tedy říci, že by Oukitel přišel s něčím úplně novým. Ale ani to neznamená, že jejich zařízení nemůže být zajímavé. Naopak, Oukitel U6 je velmi zajímavý.

Oukitel U6

První věc, které si všimne na smartphonu každý, je jeho design. Ten je opravdu povedený, sice opět nejde o nic originálního (který smartphone vám Oukitel U6 připomíná, když si odmyslíte zadní displej?), ale pěkné to je. Kovový rámeček nazlátlé barvy, obkličující bílé tělo smartphonu vypadá elegantně. Nakonec proč ne?

Oukitel U6

Oukitel technicky

No, ale co s těmi displeji? Tak v první řadě ten hlavní, přední, barevný. Jeho úhlopříčka je 5″ a rozlišení dosáhlo na hodnotu 720p. Tento displej bude majitel smartphonu Oukitel U6 používat asi především pro přehrávání videí, prohlížení obrázků nebo hraní menších her. Většina dalších činností se dá provádět na displeji druhém, zadním, černobílém. Tento E-Ink o úhlopříčce 4,7″ nabízí rozlišení 760 x 540 pixelů, čili jemnost 235 ppi. To sice není mnoho, ale pro běžné čtení a další jednoduché činnosti je plně dostačující.

Oukitel U6

Pokud by někdo očekával, že v Oukitel U6 poběží nadupaný hardware, musíme vás uklidnit. Srdcem U6 je procesor MediaTek MT6735M, který sice v bnechmarku překonal Snapdragon 410, ale jen nepatrně. Další výbavou smartphonu je bezesporu operační paměť, která se zastavila na hodnotě 2 GB a úložný prostor s kapacitou 16 GB. Ten je ale rozšiřitelný pomocí MicroSD, a to až do 64 GB. Baterie má kapacitu 2100 mAh. To není opět závratné číslo, ale pokud přihlédneme k tomu, co říká výrobce, dostaneme s touto baterií až 120 hodin provozu.

Oukitel U6

 

V praxi se nejpíš nikomu jen tak nepovede dosáhnout takové ohromné výdrže, ale věříme, že E-Ink displej a jeho použití může výdrž baterie prodloužit znatelně. Nakonec může mít E-Ink i další výhody, jako třeba čitelnost na přímém slunci nebo pohodlnost čtení.

Jak to bude s dostupností a cenou tohoto zajímavého kousku se teprve uvidí. Oukitel je sice další malá čínská značka, ale jak jste si již možná na těch našich internetech všimli, na českém trhu jsou její produkty k sehnání. Třeba se k nám dostane i tento druh „Dvoudisplejovce čínského“.

Zdroj: AndroidAuthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Články od partnerů

+ Přidat článek