Nadčasový videotelefon a multimediální přehrávač

No Image-02

Na probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky IFA 2009 v Berlíně (4. – 9. září) představil tchajwanský výrobce prototyp dvou zařízení založených na upraveném systému Android. První ze zařízení je koncept videotelefonu s dotykovou obrazovkou a bezdrátovým DECT sluchátkem.

Videotelefon je díky kapacitnímu displeji s uhlopříčkou 10 palců a rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů koncipován také jako multimediální centrum s přístupem na internet (MID). Zařízení pohání procesor ARM Cortex A8, ten je používán ve velkém množství dnešních přenosných zařízení, například v novém iPhonu 3GS nebo Palmu Pre, u obou na frekvenci 600MHz.

Výrobce zařízení, společnost Universal Microelectronics (UMEC), na veletrhu představil teprve prototyp, proto některé funkce zařízení ještě nejsou plně funkční. Nedokončená práce se týká především ovladačů dotykového ovládání, k zařízení je díky velkému množství konektorů možné připojit i periferie jako USB klávesnici nebo myš. Pro videotelefonování také nesmí chybět integrovaná kamera.

Druhé zařízení představené na veletrhu IFA je o poznání menší – přenosný multimediální přehrávač (PMP). Kromě hudebních samozřejmostí v podobě 3,5mm audio konektoru a slotu pro microSD karty zařízení integruje také malou kameru a GPS přijímač. Otázkou však zůstává, jakým způsobem výrobce pro navigaci na 5 palcovém displeji s rozlišením 800 x 480 pixelů vyřeší mapové podklady.

Pro pohled na přenosný přehrávač skočte na čas 5:15

Obě zařízení nabízí HDMI výstupy a USB rozhraní klasických rozměrů, obě zařízení lze také ovládat pomocí USB myši. U videotelefonu lze využít přístupu na internet skrze ethernet konektoru, zda-li bude možné i s přenosným přehrávačem přistupovat na síť však zatím nebylo specifikováno. Přenosná zařízení tohoto typu by si ale vždycky měla nechat místo pro malý Wi-Fi modul.

 

Další popis obou zařízení je již zbytečný, vyčerpávající pohled na zařízení nabídnou přiložená videa. Prohlédnout si také můžete fotografie na serveru Engadget.com. Jen dodám, že přenosný přehrávač by mohl být v prodeji za cenu cca 200 dolarů.

 

Zdroj: Engadget.com

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)