MWC 2011: ZTE představil tři telefony

zte_blade_l2

Čínský výrobce mobilních telefonů ZTE, z jehož dílny pochází například Vodafone 945, představil včera na Mobile World Congress tři nové mobilní telefony s operačním systémem Android.

První na řadě je model Skate s Androidem 2.3 Gingerbread, který je novou vlajkovou lodí ZTE. Jeho srdcem je 800MHz procesor a s uživatelem komunikuje skrze 4,3palcový displej s rozlišením 800 x 480 px. Nabízí 5Mpx fotoaparát, stejně jako podporu A-GPS, Bluetooth a Wi-Fi. S grafickými operacemi bude pomáhat GPU Adreno 200. Přes velký obdélníkový půdorys je Skate docela tenký (i když ne tak tenký jako Samsung Galaxy S II) a lehký – váží 120 gramů. Plasty tohoto zařízení prý působí levným dojmem a rozhodně neuchvátí dílenským zpracováním.

ZTE Skate Hands-On [MWC]

ZTE Skate Hands-On [MWC]

Druhé zařízení pojmenované Amigo přichází s výsuvnou QWERTY klávesnicí, 3,5palcovým dotykovým displejem a Androidem 2.2 Froyo. Podle redaktorů serveru PhoneScoop je sice telefon vyroben z plastu, přesto je příjemný do ruky, má slušnou kvalitu konstrukce a nepůsobí lacině. Při zběžném testování software běžel hladce a bez chyb.

Třetí v pořadí s označením Blade jsme mohli zahlédnout již na lednovém CESu. Dodáván bude se systémem s Androidem 2.1 Eclair, dotykovým 3,5palcovým displejem, 3,2Mpx fotoaparátem a svou výbavou by se měl zařadit do střední třídy. Blade je trochu silnější než jeho větší bratr Skate, plasty, z nichž je vyroben, prý působí až neuvěřitelně levné a ani dílenské zpracování nepřesvědčilo. Díky menšímu displeji se zařízení dobře drží v ruce. ZTE doufá, že to bude jeden z jeho prvních telefonů, který bude prodávat ve Spojených státech.

Očekává se, že uvedené modely se dostanou na trh koncem letošního jara.

Zdroje: AndroidGuys, PhoneScoop

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)