Motorola omylem poodhalila své tajemství, známe detaily chystané novinky

moto-g-3rd-gen-brazil-leak-3

Různé informace spjaté s připravovaným telefonem Motorola Moto G (2015) již nějakou dobu plní internet. Po řadě spekulací a úniků však již máme u řady parametrů a vlastností, které tato novinka přinese, jasno. Může za to především sama Motorola, která omylem předčasně zveřejnila stránku v Moto Maker – službě pro úpravu vzhledu nového telefonu – věnovanou právě této novince. O další příval informací se pak postaral brazilský prodejce Americanas, který na YouTube předčasně zveřejnil promovideo k telefonu Motorola Moto G (2015), a to včetně výpisu parametrů v popisu videa. Toto video již sice bylo staženo, nicméně někomu se jej podařilo včas stáhnout a nahrát na jiný server, takže se na toto video můžeme společně také podívat.

Motorola Moto G (2015) by tak měla nabídnout 5″ displej s HD (1280 x 720 px) rozlišením. Výkon bude telefonu dodávat 64bitový Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,4 GHz. Telefon se bude prodávat ve dvou variantách, ta méně vybavená nabídne 8GB interní úložiště a 1 GB operační paměti RAM, zatímco lépe vybavená verze Moto G (2015) bude obsahovat 16GB úložiště a 2 GB RAM. V obou případech se pak uživatel může spolehnout na přítomnost slotu pro microSD karty. Hlavní fotoaparát telefonu nabídne snímky o rozlišení až 13 MPx a duální LED blesk, zatímco přední kamerka nad displejem bude disponovat 5MPx snímačem. Telefonu nebude chybět ani LTE konektivita, bohužel však zatím na neznámých frekvencích a také nabídne podporu dvou SIM karet. Nejednoho uživatele pak zajisté potěší voděodolnost s krytím IPX7, čili odolnost proti vniknutí vody při ponoření telefonu do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut, zároveň však nabídne uživatelsky vyměnitelné různobarevné zadní kryty. Telefon by měl k zákazníkům dorazit s již předinstalovaným Androidem 5.1.1 bez nějaké dodatečné grafické nadstavby.

motorola moto G (2015) 2

Pomocí zmíněného nástroje Moto Maker si pak bude uživatel moci navolit, jaká barevná kombinace přední strany, pásku okolo zadního fotoaparátu a zadního krytu se mu v případě tohoto telefonu zamlouvá nejvíce, na výběr bude dokonce i jakou tapetu chcete v mobilu přednastavit. K dispozici bude také originální flipové pouzdro.

motorola moto G (2015)

Jak můžete vidět, Motorole již mnoho informací, které by 28. srpna při představení telefonu odhalila, nezbývá. Nejzajímavější údaje tak zřejmě budou spjaty s kapacitou baterie, cenou a dostupností. Nechme se ale překvapit, zda Motorola nevyrukuje ještě s nějakým překvapením.

Co na telefon Motorola Moto G (2015) zatím říkáte? Ocenili byste jeho přítomnost i na našem trhu?

Zdroj: Droid-Life.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)