Mobilní telefony ve ztraceném Boeingu vyzvánějí, proč nikdo neodpovídá?

zahada-ztraceny-boeing-777-200 (1)

Zdá se vám nemožné, aby se obrovský dopravní letoun Boeing 777-200 s 239 lidmi na palubě během několika okamžiků ztratil z radaru a nikdo jej ani po několika dnech nedokázal lokalizovat? Pak vězte, že právě tak vypadá situace se ztraceným Boeingem 777-200ER malajských aerolinií, po kterém probíhá rozsáhlé pátrání a celý příběh je zahalen tajemstvím. Nikdo zatím nedokáže vysvětlit, jak se letadlo mohlo tak rychle ztratit z radaru, a navíc není dosud známo, zda a kam se letadlo zřítilo. Celý příběh dostává ještě záhadnější nádech po tom, co se několik příbuzných pohřešovaných ozvalo, že se jim podařilo dovolat na mobilní telefony na palubě letadla. Telefony zvoní, ale nikdo hovor nepřijímá. Jak je to možné, když se letoun ztratil z radaru a je velmi pravděpodobné, že se zřítil do oceánu? Toť otázka.

Samotný fakt, že jsou mobilní telefony přihlášené v síti, by znamenal, že letadlo nekleslo pod hladinu a musí být v místech, která jsou pokryta signálem. V tento moment je ovšem možné telefony lokalizovat, o čemž úřady mlčí. Stejně tak je možné spoustu androidích přístrojů vystopovat i skrze samotný systém (například aplikace Cerberus, Android Lost atp.), což by bylo za předpokladu, že jsou “na signálu”, možné. Nabízí se tedy otázka, zda jsou informace o vyzvánějících telefonech vůbec pravdivé a zda to není jen způsob, jak celý případ ještě více zkomplikovat a přitáhnout média.

Poznámka: Boeing nemá k Androidu daleko – věděli jste, že tato společnost stojí za telefonem Boeing Black, který se dokáže sám zničit? Tento přístroj vám detailněji přiblížil Karel Kilián ve své novince.

zahada-ztraceny-boeing-777-200 (2)

Jaké jsou dosavadní teorie zmizení letounu? Jelikož se letoun ztratil z radaru velmi rychle a nikdo z posádky nestihl nahlásit žádné problémy, nehodu mohl způsobit výbuch na palubě, který by rázem vyřadil všechny přístroje. Trochu si to ovšem protiřečí s informací o zvonících mobilních telefonech. Letoun mohl být také unesen a následně “zameten” pod hladinu, což by vysvětlovalo situaci pouze za předpokladu, že by únosci napadli posádku rychle a nečekaně, protože nestihla zaslat nouzovou zprávu. Rovněž by ale musely být nalezeny trosky letadla v moři, což se doposud nestalo. Některé konspirační teorie hlásají, že byl letoun unesen a celá posádka je nyní vězněna někde na pevnině. Jak se ale může tak obrovský plechový pták ztratit z radaru, nás nenapadá.

Jak to vlastně celé bylo, se – doufejme – brzy dozvíme. Zvonící mobilní telefony celý případ zamotaly a musíme se na něj dívat trochu s nadhledem. Zároveň ale tato zpráva dává naději, že jsou cestující ještě naživu, což by si v těchto dnech přáli nejen příbuzní pohřešovaných ze všeho nejvíce.

zdroj: news24.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)