Variantu se 2GB RAM dostane nejen Xiaomi Redmi 2, ale také Meizu m1

Meizu m1 2GB titul

Xiaomi Redmi 2 a Meizu m1 jsou dva nesmiřitelní soupeři na poli chytrých telefonů se skvělým poměrem cena / výkon. Jediným drobným nedostatkem, který by těmto telefonům snad šel vytknout je pouze 1 GB operační paměti RAM (byť i to je za danou cenu plně ospravedlnitelné). I tato menší vada na kráse by však měla v budoucnu zmizet. Čínský certifikační úřad TENAA totiž již dříve odhalil variantu Xiaomi Redmi 2 obsahující 2GB RAM. Nyní se, opět díky TENAA, dozvídáme také o připravované verzi Meizu m1 s posílenou RAM na totožnou kapacitu, tedy 2 GB.

Pro připomenutí si zrekapitulujme, co tyto levné telefony nabízejí. Tak předně se jedná o moderní, 64-bit, čtyřjádrové procesory. U Xiaomi se jedná o Qualcomm Snapdragon 410, Meizu zase disponuje procesorem z dílny MediaTeku, a to konkrétně modelem MT6732. Oba telefony disponují IPS displeji s rozlišením 1280 x 720 px. Redmi 2 však nabídne o něco menší úhlopříčku – konkrétně 4,7″ oproti 5″ u m1. Menší je v případě Xiaomi také kapacita baterie – ta činí 2200 mAh. Meizu m1 nabízí 2610 mAh. Zrovna tak má Meizu navrch v papírových parametrech fotoaparátu, který v jeho případě nabízí 13 MPx oproti 8 MPx u jeho soka. Redmi 2 má však v rukávu částečný trumf v podobě (omezené) podpory FDD-LTE (1800 a 2600 MHz), na tu Meizu m1 zatím ještě stále čeká.

Kterému telefonu z této dvojice byste dali přednost, za předpokladu, že by oba disponovali 2 GB RAM?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)