TOPlist

Nový prsten od Xiaomi je na světě! Stojí pakatel, má LED světýlko a jde s ním ovládat mobil

Xiaomi Black Shark prsten
  • Xiaomi uvedlo svůj nový chytrý prsten
  • Na čínský trh dorazil pod značkou Black Shark
  • Lákat na pěkný design a bezkonkurenční cenovku

Aktualizace (16. 4. 2024, 18:49)

Svůj nový prsten Xiaomi vydává pod značkou Black Shark na platformě JD.com, a to s cenou 599 jüanů (necelé 2 000 Kč bez daně). Z nově zveřejněných materiálů vyplývá, že prsten samotný vydrží na jedno nabití čtyři až šest dní, což oproti mnohým konkurentům není žádná sláva. Původní příspěvky nasvědčovaly tomu, že zařízení stačí dobít jednou za 180 dní, ale o půlroční výdrži se dá hovořit pouze s plně dobitou nabíjecí krabičkou.

Black Shark Ring váží od 4,4 do 5,4 g a na trh zatím míří pouze ve stříbrné variantě. Prsten kromě měření životních funkcí a fyzické aktivity nabízí třeba funkce pro ovládání spárovaného chytrého telefonu – lze s ním například na dálku fotit nebo spouštět nahrávání videa. Disponuje také LED světýlkem, které slouží třeba jako indikátor příchozích notifikací. Díky voděodolnosti 5 ATM lze s prstenem i plavat.

Mobilní aplikace pro Black Shark RingMobilní aplikace pro Black Shark Ring

Zda zařízení dorazí do Evropy, zatím nebylo potvrzeno.

Původní znění článku

Segment chytrých prstenů se neustále rozrůstá a nyní hodlá svůj první produkt tohohle typu vydat čínská značka Black Shark, která spadá pod technologický kolos Xiaomi. Jeho chytrý prsten dorazí s naprosto bezkonkurenční cenou – do prodeje půjde za 599 jüanů, což představuje téměř 2 000 korun bez daně.

Prsten od firmy Black Shark vyjde minimálně ve třech barevných variantách. V příspěvcích na sociální platformě Weibo si můžeme všimnout tmavě šedé nebo stříbrné varianty, přičemž obě dvě z nich mají o dost méně monotónní design díky černé linii, která je pomyslně rozděluje na dvě poloviny. Výrobce předvedl také červeno-černou verzi. Konstrukce samotná je tlustá pouze 2,2 mm, díky čemuž má nošení prstenu pohodlné.

Vnitřní část zařízení pochopitelně poskytuje prostor pro řadu senzorů, které budou dle popisu výrobce schopny přesně monitorovat srdeční frekvenci, hladinu kyslíku v krvi, HRV a tělesnou teplotu. S Black Shark prstenem má být zkrátka „zdraví nadosah“, jak sama značka píše na sociálních sítích.

Black Shark dále konstatuje, že prsten vydrží na jedno nabití až 180 dní provozu. Přísun energie pak probíhá pomocí speciální dobíjecí přihrádky, v souvislosti s níž společnost hovoří o „nové éře bezdrátového nabíjení“.

xiaomi black shark prsten (2)

Jsme zvědaví, jaké možnosti Xiaomi s Black Shark prstenem nabídne. Je obecně známý fakt, že se značka zaměřuje především na hráče, ale přestože ještě dokážu pochopit něco jako smartwatch s herními prvky, u prstenu by se mi něco obdobného nejspíš dařilo zpracovat jen těžko.

Prsten bude možné pořídit už zítra prostřednictvím platformy JD.com. Zda se dostane i na globální trh, není jasné, ale osobně bych s tím příliš nepočítal. Teoreticky by se ale mohl objevit třeba na AliExpressu.

Chtěli byste chytrý prsten od Xiaomi?

Zdroje: Weibo (1, 2), ITHome

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)