TOPlist

Majitelé Xiaomi, závidíte Samsungu umělou inteligenci? Dočkáte se truhly plné pokladů!

Xiaomi AI funkce
  • Xiaomi začalo pracovat na vlastní umělé inteligenci s názvem „AI Treasure Chest“
  • Jednou z funkcí bude generování tapet s názvem „AI Surprise Wallpaper“
  • Dočkáme se však také nástrojů pro zlepšení produktivity a usnadnění práce

Fanoušci Xiaomi se můžou těšit na další várku inovací v operačním systému HyperOS, tentokrát čínská firma zabředne do oblasti umělé inteligence. Firma totiž zahájila interní testování funkce s názvem „AI Treasure Chest“ (v překladu „Truhla pokladů s umělou inteligencí“) pro řadu Xiaomi 14.

Tato truhla, která se skládá ze stovek funkcí umělé inteligence, má za cíl posunout uživatelský zážitek na novou úroveň a zároveň tak dotáhnout konkurenci, například v podobě Samsungu, který s Galaxy AI nasadil laťku docela vysoko. Mezi ně patří například „AI Surprise Wallpaper“, která automaticky generuje tapety na míru danému uživateli, dalo by se ale předpokládat, že se kromě ní chystá také řada nástrojů pro produktivitu a usnadnění workflow. Interní testování probíhá od 18. dubna do 2. srpna 2024 a doposud se do něj zapojilo 78 testerů.

Xiaomi 14 Ultra displej

Uživatelé řady Xiaomi 14, kteří se do interního testování zapojí, jsou vyzýváni, aby se o své zkušenosti a poznatky podělili s Xiaomi, což je rozhodně sympatické. Firma může na základě toho vyhodnotit, které funkce uživatelé opravdu ocení a které jsou naopak docela k ničemu.

Xiaomi 14

Kde koupit:

Cena od: 21 999 Kč

Je rozhodně dobře, že se do pomyslného AI závodu pustilo právě Xiaomi. Celosvětově jde o velmi silnou značku, díky níž se mohou uživatelé naučit s AI pracovat a hlavně ji pochopit.

Xiaomi 14 zelená

Zatím není jasné, zda AI funkce dorazí i na starší, případně levnější telefony. Řada Xiaomi 14 je totiž osazena čipy Snapdragon 8 Gen 3, v nichž se nachází AI Engine. Ten má starost totiž právě umělou inteligenci a může vykonávat některé úkony bez připojení k internetu.

Xiaomi 14 Ultra

Kde koupit:

Cena od: 34 999 Kč

Ocenili byste umělou inteligenci ve vašem Xiaomi telefonu?

Zdroj: gadgets360

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)