Na olympiádě v Tokiu budou medaile vyrobeny z telefonů

medaile

Olympiáda v roce 2020 se bude konat v japonském Tokiu. Japonsko je známe svou vyspělou technologií, kterou potvrdí i za tři roky. Medaile na těchto hrách totiž budou vyrobeny z mobilních telefonů.

Japonci můžou přispět na medaile svým telefonem

Japonská veřejnost byla požádána o věnování starých telefonů a malých spotřebičů. Celkem se plánuje 5000 medailí, k nim budou potřeba 2 tuny zlata, stříbra, a bronzu. Organizátoři tohoto projektu chtějí upozornit na ekologickou udržitelnost.

“Projekt, u kterého se můžou občané zapojit do výroby medailí, je vážně dobrý,” řekl Koji Murofushi, jeden z vedoucích, který se stará o organizaci her v roce 2020.

Sběrné boxy budou umístěny na úřadech a obchodních domech, a to od dubna tohoto roku. Jedná se o poměrně neobvyklou věc, hostitelská země totiž tradičně bere kovy na medaile od těžebních firem. Japonsko ale nemá mnoho nerostných zdrojů, tudíž je pro ně téma udržitelnosti mnohem důležitější, než pro jiné státy.

Věnovali byste svůj starý telefon pro účely recyklace?

Zdroj: bbc.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)