Jak ovládat telefon banánem, koblihou či třeba želé?

makey makey go

Server KickStarter opět odtajnil jeden šílený projekt, který ale rozhodně zaujme. Makey Makey GO představuje malé zařízení do USB, které dokáže zaznamenávat změnu vodivosti u různých předmětů a posílat vzniklé impulzy do počítače či mobilního telefonu. Díky tomu lze naprogramovat všemožné funkce závisející jen na vaší fantazii. Stačí zapojit elektrodu do banánu a rázem máte velice netradiční tlačítko myši, to samé lze učinit téměř s libovolnými předměty. Tvůrci Makey Makey GO navíc předesílají, že pokud by nějaký předmět nešlo použít, stačí jej vybavit například kouskem měděné pásky či navlhčit. Ačkoliv se projekt nejvíce zaměřuje na spojení s počítačem, díky USB OTG redukci lze Makey Makey GO spojit také s mobilním telefonem. Použití této “šílenosti” zachycuje následující video.

Makey Makey GO: Invent Everywhere, Invent Now!

Makey Makey GO: Invent Everywhere, Invent Now!

makey makey go 2

Kampaň Makey Makey GO na KickStarteru již byla ukončena a získala skoro 2000 % potřebné částky. Nyní si můžete Makey Makey GO předobjednat na KickStarteru za částku 19 dolarů, tedy cca 450 Kč. K zákazníkům by pak měl dorazit v listopadu.

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)